Bytomianie oddali włosy w akcji charytatywnej

Akcja „Zetnij włosy na peruki” już po raz siódmy w Bytomiu. Podczas finału, który odbył się w piątek, 3 czerwca 2022 r., zebrano włosy od blisko 80 osób. Na tym jednak nie koniec.

fot. Grzegorz Goik/UM w Bytomiu
Bytom oddali włosy na peruki

Wydarzenie od lat organizuje społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Arki Bożka w Bytomiu. Peruki z naturalnych włosów trafiają do osób, które straciły swoje własne włosy na skutek chemioterapii czy innych schorzeń.

Zebrano włosy od blisko 80 osób

W tym roku bytomska szkoła działa na rzecz Fundacji „Herosi”- „Podziel się dzieciństwem” oraz Fundacji „Rak’n’Roll” w ramach Programu „Daj Włos”. Podczas piątkowego finału udało się zebrać włosy od 42 osób, a kolejne 36 dostarczyło już ścięte.

- Od początku akcji dołączyło do nas prawie 250 darczyńców. Tyle osób oddało cząstkę siebie po to, żeby przywrócić uśmiech i dać namiastkę normalności tym, którzy zmagają się z utratą włosów w wyniku chorób. Trzeba jednak pamiętać o tym, że do wykonania jednej peruki potrzeba włosów kilku osób – podkreśla Ewa Milne, inicjatorka akcji, nauczycielka Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2.

Po raz kolejny przed budynkiem szkoły stanął także hair track, czyli mobilny salon fryzjerski. W zamian za oddane włosy darczyńcy otrzymywali nowe fryzury.

Akcja „Zetnij włosy na peruki” trwa cały rok

Piątkowy finał to nie koniec akcji „Zetnij włosy na peruki”. Samodzielnie obcięte włosy można przynieść lub wysłać w każdej chwili. Muszą one spełniać określone warunki. Minimalna długość włosów to 25 cm. Mogą być siwe i farbowane, ale nie rozjaśniane.

Przed obcięciem umyte i wysuszone włosy należy podzielić na kilka pasm. Każde pasmo zapleść w warkocz i związać gumką w kilku miejscach. Ścięte i dokładnie wysuszone warkocze należy zawinąć i oznaczyć nasadę włosa. Później wystarczy je dostarczyć do Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytomiu. W razie pytań można dzwonić pod numer: 796 596 171.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon