Bytomianie się bogacą. Wśród nas jest coraz więcej milionerów

W województwie śląskim przybyło milionerów. Dochód przekraczający milion złotych uzyskało w zeszłym roku ponad 400 podatników więcej, niż rok wcześniej. W gronie nowych milionerów znaleźli się też bytomianie.

Banknoty i sztabki zlota

Izba Administracji Skarbowej w Katowicach podsumowała zeznania podatkowe za 2021 rok. Po raz kolejny liczba milionerów w naszym województwie wzrosła. Dochodem przekraczającym 1 mln zł w skali roku może pochwalić się 4232 mieszkańców regionu. W stosunku do poprzedniego roku ta liczba jest większa o 428 osób, a w porównaniu z 2019 r. milionerów jest aż o 760 więcej! Jak widać, pandemia nie odbiła się na portfelach najlepiej zarabiających...

Kim są milionerzy z województwa śląskiego? Największą grupę stanowią przedsiębiorcy (blisko 90% naszych regionalnych milionerów), na drugim miejscu są osoby osiągające przychód ze stosunku pracy oraz działalności wykonywanej osobiście (5,5%). Wśród zarabiających powyżej miliona znaleźli się też podatnicy uzyskujący przychody z obrotu papierami wartościowymi (prawie 4%).

Co ciekawe, najwięcej milionerów można znaleźć w mniej zaludnionych rejonach województwa. Najwięcej z nich mieszka w okolicach Częstochowy (466) oraz Bielska-Białej (436). Pod względem wielkości populacji milionerów Katowice uplasowały się dopiero na trzecim miejscu (400 osób). Spora grupa śląskich milionerów mieszka również w Gliwicach (316), Tarnowskich Górach (178), Tychach (171), Rybniku (166) i Cieszynie (151).

Zgodnie ze złożonymi zeznaniami podatkowymi w zeszłym roku ponad milion złotych dochodu uzyskało w Bytomiu 69 osób. W porównaniu z 2020 rokiem ta liczba jest nieznacznie wyższa, bo wówczas tak wysoki dochód zadeklarowały 62 osoby.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem