Bytomianin mistrzem świata w Tetrisie. Adam Matys pokonał 54 rywali z 20 krajów

Adam Matys z Bytomia został mistrzem świata w Tetrisie. Bytomianin w mocno obsadzonym turnieju w Niemczech spisał się znakomicie. W mistrzostwach rywalizowało 55 zawodników z 20 krajów.

archiwum Adama Matysa via www.bytom.pl
Adam Matys

Adam Matys, student matematyki na Politechnice Śląskiej znany wśród graczy jako AdamMts, gra w Tetrisa od 2017 roku. Ponadto od siedmiu lat uprawia grę w szachy w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Bytomiu i w 2019 r. zdobył drużynowe mistrzostwo Polski placówek wychowania pozaszkolnego w szachach szybkich.

Nagrodami za mistrzostwo świata były statuetka, dyplom, konsola do gier i kartridż z oryginalną wersją gry z tego turnieju.

Życzmy naszemu mistrzowi zdobycia kolejnych tytułów! W listopadzie 2022 wybiera się na Mistrzostwa Europy w Kopenhadze. Niewykluczone też, że wystąpi na wrześniowych Mistrzostwach Polski w Toruniu.

***

Tetris to komputerowa gra logiczna, która powstała w latach 80. XX w., polegająca na układaniu kolorowych bloków o różnych kształtach w taki sposób, aby nie było między nimi żadnych odstępów. W ostatnich latach gra przeżywa renesans popularności. Mistrzostwa w Niemczech były rozgrywanie w stylu DAS.

[ŹRÓDŁO: www.bytom.pl]

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon