Bytomianin na podium w bytomskim półmaratonie

W sobotę, 17 września 2022 r., odbył się 13. PKO Bytomski Półmaraton. Wzięło w nim udział ponad 1200 osób. Miejsce na podium zajął jeden bytomianin.

13 PKO Bytomski Półmaraton

Bytomski Półmaraton już na stałe wpisał się w kalendarze biegaczek i biegaczy. W tym roku wzięło w nim udział ponad 1200 osób. Podobnie jak przed rokiem pierwszy na mecie głównego dystansu zameldował się Mateusz Mrówka z czasem 01:13:07 (poprawił swój zeszłoroczny wynik o ponad dwie minuty).

Na trzecim miejscu Adrian Romberg z Bytomia

Drugi był Paweł Kosek, który uzyskał wynik 01:13:33, zaś trzecie miejsce zajął Adrian Romberg z MKS-MOSM Bytom z czasem 01:13:46. Wśród kobiet najlepsza była Beata Michałków z czasem 01:21:53. W pierwszej dziesiątce znalazło się łącznie trzech mieszkańców Bytomia.

Na odcinku 10,5 km najlepszy był Damian Kauf, a na 5 km Damian Szulc. Zawodnicy rywalizowali również w kategorii Nordic Walking na dystansie 10,5 km. Zwycięzcą został Daniel Romanowski. Dzieci i młodzież rywalizowały w Półmaratonie Junior.

13. PKO Bytomski Półmaraton pobiegł dla Jasia Jabłońskiego

13. Bytomski Półmaraton miał także swój charytatywny wymiar. Wielu zawodników biegło dla Jasia Jabłońskiego, który urodził się z rozszczepem kręgosłupa i nie ma czucia od pasa w dół. Zmaga się z dolegliwościami neurogennego pęcherza i skrzywienia kręgosłupa. Wszyscy, którzy ukończyli bieg z kartką „Biegnę dla Jasia” przyczynili się do finansowego wsparcia chłopca przez Fundację PKO Banku Polskiego.

D4 N 0679 kopia

Może Cię zainteresować:

Spacerek hokeistów Polonii. Nastrzelali rywalom aż miło

Autor: Robert Czykiel

19/09/2022

Image00011

Bobry Bytom kontra Polonia Bytom. Co to był za mecz! Pluta i Bacik znów na parkiecie [ZDJĘCIA]

Autor: Arkadiusz Nauka