Bytomianin najmłodszym prezesem w historii Polskiego Związku Łuczniczego. Skończył 30 lat

Dawid Michalski został najmłodszym w historii prezesem Polskiego Związku Łuczniczego. 30-letni bytomianin w Czarnej Strzale Bytom przeszedł wszystkie stopnie wtajemniczenia, od zawodnika do prezesa. Michalski został powołany na stanowisko 4 czerwca.

Dawid Michalski prezes klubu łuczniczego

Dawid Michalski z Bytomia prezesem Polskiego Związku Łuczniczego

Bytomian Dawid Michalski został powołany na stanowisko prezesa Polskiego Związku Łuczniczego. W niedzielę, 4 czerwca w siedzibie Centrum Olimpijskiego odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Związku Łuczniczego. Zjazd został zorganizowany, ponieważ pięciu z dziewięciu członków zarządu wybranego we wrześniu 2021 roku, zrezygnowało z pełnienia swoich funkcji w styczniu 2023. Zdaniem byłych członków wyczerpała się formuła współpracy z prezesem.

Dlatego też delegaci wybrali nowe władze związku oraz prezesa. Nowym szefem PZŁ został Dawid Michalski, który wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa ds. organizacyjnych. Warto podkreślić, że bytomianin został najmłodszym prezesem w historii PZŁ.

- To dla mnie ogromne wyróżnienie. Cieszę się, że delegaci mi zaufali. Zarząd został mocno odmłodzony - podkreśla Dawid Michalski. - Celem Związku jest pozyskanie sponsora strategicznego, stworzenia dwóch ośrodków centralnego szkolenia juniorskiego i seniorskiego oraz zdobycie kwalifikacji do igrzysk olimpijskich. Chcemy również, aby Związek był transparentny, bo wcześniej były z tym problemy - dodał nowy prezes.

Michalski w wieku 13 lat zapisał się do sekcji Czarnej Strzały Bytom. W kolejnych latach został trenerem, a w końcu w wieku 23 lat zaczął łączyć funkcję szkoleniowca z prezesurą. Bytomianin reprezentował klub zarówno w Polsce jak i zagranicą. Czarna Strzała Bytom to aktualnie czwarty klub w Polsce w rywalizacji seniorów i juniorów.

Dawid Michalski
Grzegorz kulik

Może Cię zainteresować:

Grzegorz Kulik, bytomianin: "Godka powinna czekać jeszcze 10 lat na status języka regionalnego"

Autor: Patryk Osadnik

07/04/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon