Pijany bytomianin uwięził partnerkę w samochodzie

Policja noc2

W środowy wieczór do dyżurnego Policji zadzwoniła przerażona kobieta. Rozmowa postawiła na nogi mundurowych z Rudy Śląskiej i Bytomia. Kobieta zaalarmowała, że jej siostra jest siłą przetrzymywana przez swojego partnera.

Policjanci z rudzkiej "jedynki" zaczęli sprawdzać informacje. Zadzwonili na numer rzekomo przetrzymywanej dziewczyny. Ta powiedziała, że... nic jej się nie dzieje.

- Dyżurny usłyszał jednak w tle męski głos. Mężczyzna mówił, że to nie są żarty, że za chwilę straci rękę i nos. Sprawa zaczynała obierać groźny obrót - relacjonuje asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

W pewnym momencie partner wyrwał jej telefon i zaczął rozmowę z dyżurnym. Powiedział, że dziewczyna jest pełnoletnia i może wracać do domu, kiedy chce. A całą aferę rozdmuchała jej siostra i nikt nie potrzebuje pomocy.

- Na nogi postawiono patrole z Rudy Śląskiej i Bytomia, gdyż z uzyskanych informacji - na terenie tych miast mogła się znajdować zagrożona kobieta. Około godziny 23. jej siostra znów zadzwoniła, że samochód właśnie podjechał pod dom. Natychmiast udali się tam policjanci z "jedynki" - mówi Arkadiusz Ciozak.

"Przetrzymywanej siłą" dziewczynie na szczęście nic się nie stało, problemów narobił sobie za to jej 23-letni partner, mieszkaniec Bytomia. Policjanci sprawdzili go bowiem alkomatem. Wydmuchał 1,7 promila. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stracił prawo jazdy, grozi mu też grzywna i kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Radzionków wypadek

Wypadek w Radzionkowie. Samochód przewrócił się na bok

Niemowlę

Nowy wyrok za zabójstwo własnego dziecka

Byt wypadek

Wypadek na ul. Chorzowskiej w Bytomiu. Autobus zderzył...

Byt pozar

Pożar śmieci na poddaszu w budynku na Jochymczyka

Byt wypadek karetki 08

Wypadek z udziałem karetki. Śmigłowiec LPR lądował na...

Byt lis na dworcu

Bytom to dzikie miasto. Lis biegał po dworcu [VIDEO]