Bytomianin złamał zasady kwarantanny. Wszystko przez śmieci

Bytomscy policjanci odnotowali złamanie kwarantanny. Jeden z mieszkańców zamiast izolować się w domu, postanowił wyrzucić śmieci.

Byt zlamalzasdadykwarannay

Mężczyzna został skontrolowany w minioną sobotę. Kiedy policjanci pojawili się pod budynkiem, w którym mieszka i próbowali się z nim skontaktować telefonicznie, ten nie odebrał. Następnie postanowili skorzystać z domofonu. Słuchawkę podniosła jednak żona bytomianina objętego kwarantanną. Wtedy też wyszło na jaw, że mężczyzna poszedł wyrzucić śmieci. Policjanci nie znaleźli go jednak na podwórzu. Kiedy po raz kolejny wykręcili jego numer telefonu, w końcu odebrał. Czekał na mundurowych przed wejściem do klatki schodowej. Podczas rozmowy zaznaczył, że „Konstytucja RP nie nakazuje mu przebywania w domu”.

Nieroztropnemu bytomianinowi grozi teraz kara nawet do 30 tysięcy złotych. Należy wyjaśnić, że sąd może wymierzyć grzywnę w wysokości do 5 tys. zł, z kolei służby sanitarne, zgodnie z nowelizacją przepisów, mogą nałożyć karę administracyjną w wysokości od 5 do nawet 30 tys. zł. O zaistniałej sytuacji mundurowi poinformowali służby sanitarne.

- Codziennie realizujemy zadania związane ze sprawdzaniem osób przebywających na kwarantannach domowych. Dotychczas prawie wszyscy mieszkańcy Bytomia wykazywali się odpowiedzialnością i stosowali do obowiązujących zaleceń – wyjaśnia asp. sztab. Rafał Wojszczyk, oficer prasowy bytomskiej komendy policji.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Bytom zaginiona alicja

Zaginęła 14-letnia Alicja. Policja prosi o pomoc

Bytom wypadek

Wypadek w śródmieściu Bytomia. Duże utrudnienia w ruchu

Zderzenie samochodu osobowego i autobusu

Zderzenie osobówki i autobusu na ul. Józefa Piłsudskiego

Poszukiwani biedronka

Rozpoznajesz ich? Powiadom bytomską Policję

Roman ciurleja

Zaginął chłopak z Bytomia. Pomóż go odnaleźć

O krzysztof pietruszkiewicz

Bytomski kapłan zasłabł podczas mszy