Bytomianin złapany na gorącym uczynku. W Stroszku próbował ukraść sprzęt warty kilkaset złotych

Policjanci z bytomskiej komendy zatrzymali młodego złodzieja. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku tuż po tym, jak ze sklepu w dzielnicy Stroszek ukradł sprzęt warty kilkaset złotych. Bytomianinowi grozi do 5 lat więzienia.

Śląska Policja
Kradzież sprzętu

Bytomianin próbował ukraść sprzęt warty kilkaset złotych

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 7 sierpnia. Policjanci z wydziału kryminalnego bytomskiej komendy wykonywali czynności służbowe w dzielnicy Stroszek.

W pewnym momencie zwrócili uwagę na młodego mężczyznę z plecakiem, który na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać i szybkim krokiem zaczął iść w przeciwną stronę. Policjanci ruszyli za 25-latkiem. Podczas legitymowania zwrócili uwagę na wypchany plecak, który mężczyzna miał ze sobą. Jak się okazało, w środku znajdował się sprzęt elektroniczny.

Policjanci pojechali z zatrzymanym do sklepu, gdzie kierownik sklepu potwierdził kradzież, do której doszło kilka minut wcześniej. Sprzęt elektroniczny za ponad 700 złotych został zwrócony. Okazało się, że mężczyzna ma już na swoim koncie nie tylko kradzieże, a także inne przestępstwa. Mieszkaniec Bytomia został zatrzymany i trafił na komisariat, gdzie 8 sierpnia usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Wiertarko wkretarka

Może Cię zainteresować:

Próbował wynieść wiertarkę. Okazało się, że jest poszukiwany

Autor: Redakcja Bytomski

19/07/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon