Bytomianka mistrzynią Europy w MMA!

Karolina Chłobuszewska w przeszłości zdobyła wicemistrzostwo świata w ju-jitsu. Teraz bytomianka dołożyła do kolekcji mistrzostwo Europy w MMA.

Fot. Facebook/Academia Gorila Rybnik
255531533 2618841988259133 344079317909222900 n

Karolina Chłobuszewska już od kilku lat jest jedną z najlepszych zawodniczek MMA w Polsce. Sztuk walki nauczyła się w klubie FC Bytom, a od niedawno trenuje także w Academia Gorila Rybnik. Bytomianka wciąż się rozwija i bez przerwy dokłada do swojej kolekcji trofea.

Królowa balachy

Na początku listopada "Ruda" udała się do Kijowa. Tam odbyły się mistrzostwa Europy organizowane przez GAMMA (Global Association of Mixed Martial Arts). W zawodach wystartowało około 130 zawodników z czternastu europejskich krajów.

Chłobuszewska rywalizowała w kategorii wagowej 56,7 kg, w której wystartowały łącznie cztery zawodniczki. Bytomianka rozpoczęła zmagania od starcia z Sandrą Rivas Fernandez. Hiszpanka została pokonana poprzez balachę, którą Karolina wykonała po duszeniu trójkątnym nogami.

W finale przeciwniczką była Nadia Honczarowa. Ukrainka widocznie nie odrobiła lekcji, bo dała się zaskoczyć w ten sam sposób, co Hiszpanka. Chłobuszewska kilka sekund przed końcem pierwszej rundy znowu założyła dźwignię na rękę, a to zmusiło przeciwniczkę do odklepania.

Wychowanka FC Bytom tym samym zdobyła mistrzostwo Europy. Za kilka tygodni będzie miała okazję na jeszcze większy sukces. GAMMA w Berlinie organizuje mistrzostwa świata w MMA, które odbędą się w dniach 7-11 grudnia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon