Bytomianka mistrzynią świata w MMA

Karolina Chłobuszewska kilka miesięcy temu świętowała mistrzostwo Europy. Teraz do swojej kolekcji dołożyła mistrzostwo świata. Po złoto sięgnęła w wielkim stylu.

Fot. Facebook
Chlobuszewska karolina mma

Karolina Chłobuszewska obecnie jest związana z klubem Academia Gorila Rybnik, ale pochodzi z Bytomia. W klubie FC Bytom przez lata szlifowała swoje umiejętności, dzięki czemu dzisiaj jest w stanie osiągać wielkie sukcesy. Właśnie dokonała czegoś wielkiego.

Bytomianka wystartowała w mistrzostwach świata GAMMA. Rywalizowała w kategorii 56.7 kg. W pierwszej walce pokonała Cristsal Garcię. Amerykanka już w pierwszej rundzie została poddana przez duszenie trójkątne.

Zwycięstwo sprawiło, że Chłobuszewska dostała się do finału. W nim rywalką była Morgane Dehaye. Francuzka sprawiła sporo problemów polskiej wojowniczce, ale w drugiej rundzie Karolina zmusiła rywalkę do poddania. Dzięki temu została mistrzynią świata MMA.

Karolina Chłobuszewska jesienią ubiegłego roku zdobyła mistrzostwo Europy. W amatorskim MMA tym samym osiągnęła już wszystko.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon