Bytomianka nabrała się "na policjanta". Chciała przekazać oszustom ponad 20 tys. zł

Bytomianka nabrała się "na policjanta". Na ławce czekała na fałszywych funkcjonariuszy, którym chciała przekazać ponad 20 tys. złotych. Prawdziwi mundurowi w ostatniej chwili zdążyli zareagować i uratować 69-latkę przed kradzieżą.

Pieniądze

W piątek, 14 kwietnia, nieznany mężczyzna zadzwonił do 69-letniej mieszkanki Bytomia. Przedstawił się jako funkcjonariusz policji i ostrzegł, że oszczędności kobiety są na celowniku przestępców. Podkreślił, że prowadzi we współpracy z innymi służbami tajną akcję, aby udaremnić kradzież. Bytomiance w głowie nie zapaliła się czerwona lampka, więc podążała za instrukcjami, który otrzymywała telefonicznie. Poszła do banku, skąd wypłaciła ponad 20 tys. złotych.

- Gdy kobieta opuściła mieszkanie, mąż - zaniepokojony jej długa nieobecnością - zadzwonił na numer alarmowy. Oficer dyżurny od razu zorientował się, że jest to próba oszustwa i wysłał prawdziwych funkcjonariuszy pod wskazany adres - informuje asp. Anna Oczkiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Mundurowi nie zastali kobiety w domu ani banku. Dzielnicowy z rysopisem ruszył w teren i tam po kilkunastu minutach znalazł 69-latkę, która z torbą pieniędzy siedziała na ławce i czekała na oszustów.

- Kobieta nie miała pojęcia, że została wprowadzona w błąd przez fałszywego policjanta. Na szczęście została odnaleziona na czas, co w ostatniej chwili zapobiegło przekazaniu oszczędności złodziejom - podkreśla asp. Anna Oczkiewicz.

- Pamiętajmy, że prawdziwi funkcjonariusze nigdy nie zwracają się z prośbą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy. Takie sytuacje są dowodem na to, że mamy do czynienia z oszustami - dodaje.

Teren przy siemianowickiej

Może Cię zainteresować:

Przy Siemianowickiej powstanie wielki magazyn Lidla? Jest decyzja

Autor: Daniel Lekszycki

17/04/2023

Gessler Pod Orzechem

Może Cię zainteresować:

Magda Gessler w Bytomiu. Przeprowadzi rewolucję restauracji

Autor: Daniel Lekszycki

15/04/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon