Bytomianki mają moc! W dwa dni nastrzelały 46 bramek

Żeńska drużyna hokejowej Polonii Bytom w wielkim stylu rozpoczęła drogę po jedenasty tytuł mistrzyń Polski. Pierwsza przeszkoda zgodnie z planem okazała się spacerkiem.

Fot. Archiwum UM Bytom/Grzegorz Goik
Hokeistki Polonii Bytom zaczęły fazę play-off od pogromu

Hokeistki Polonii Bytom już w miniony weekend rozpoczęły najważniejszy moment sezonu. Podopieczne Andrzeja Secemskiego po pewnym wygraniu sezonu zasadniczego, przystąpiły do fazy play-off. Na początek przyszło im się zmierzyć z przedostatnim w tabeli UKH Białe Jastrzębie.

Bytomianki w lidze gładko rozprawiały się z tymi przeciwniczkami, więc raczej nikt nie zakładał problemów na starcie fazy play-off. Już pierwsze spotkanie pokazało, jak wielka przepaść dzieli obie drużyny.

W sobotę 19 lutego Polonia rozgromiła Białe Jastrzębie 19:1 i to na terenie przeciwniczek. W zespole z Bytomia najskuteczniejsze były Lena Zięba i Karolina Późniewska, które strzeliły po cztery bramki. Gole strzelały także Olivia Tomczok, Klaudia Chrapek (obie po trzy), Patrycja Sfora, Wiktoria Dziwok (obie po dwa) oraz Alicja Wcisło.

Dzień później UKH Białe Jastrzębie przyjechało do Bytomia i nasze hokeistki zorganizowały sobie trening strzelecki. Zwycięstwo 27:1 przypieczętowało awans do następnej rundy play-off. Późniewska i Dziwok zdobyły po pięć bramek, Ida Talanda z Ziębą strzeliły po cztery, a hat-trickiem popisała się Klaudia Kaleja. Pozostałe gole były autorstwa Tomczok i Alicji Moty (po dwa gole) oraz Katarzyny Secemskiej i Wcisło.

Kolejnymi rywalkami będą Kozice Poznań, które po zwycięstwie 4:1 i remisie 5:5 wyeliminowały Atomówki Tychy. Pierwszy mecz odbędzie się 26 lutego w stolicy Wielkopolski, a rewanż jest zaplanowany na 5 marca w Bytomiu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Hokeistki Polonii Bytom mistrzyniami Polski 2022

Uzależnione od złota. Hokeistki wciąż rządzą w Polsce!

Obraz 921

Czas napisać kolejną piękną historię

Hokeistki Polonii Bytom będą bronić tytułu

Czas na walkę o złoto. Hokeistki zameldowały się w finale

Hokej polonia bytom kobiety

Hokeistki Polonii w finale play-off. O złoto ze Stoczniowcem

Hokeistki polonia bytom

Hokejowa Polonia z dubletem

D4 N 8422 kopia

Hokeistki nie zawodzą. Mistrzostwo już prawie w garści

Polonia Bytom nie obroni mistrzostwa MHL

Nie będzie drugiego tytułu. Hokeiści odpadają w półfinale