Bytomscy hokeiści wrócili na lód. Kadra skompletowana

Co robią hokeiści w środku lata? Trenują i to na lodzie. W bytomskim lodowisku im. Braci Nikodemowiczów ruszyły pełną parą przygotowania do nowego sezonu. Polonia Bytom za kilka tygodni rozpocznie rozgrywki ligowe.

Fot. bytomski-hokej.pl/Krzysztof Kadis
297813961 481303297329687 1945334627262385512 n

Bytomskim kibicom wciąż się marzy, aby oglądać hokeistów w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi. Na to jednak trzeba cierpliwie poczekać. Już od dłuższego czasu było wiadomo, że Polonia Bytom kolejny sezon także spędzi w Młodzieżowej Hokej Lidze, w której w poprzednim sezonie straciła mistrzowski tytuł.

Klub na razie idzie jasno wytyczoną ścieżką. Priorytetem jest ogrywanie i rozwijanie młodych wychowanków, którzy w przyszłości mają stanowić o sile zespołu w PHL. W tym pomaga im kilku doświadczonych graczy, którzy wspierają ich na lodzie.

W nowym sezonie tymi najbardziej doświadczonymi zawodnikami będą Błażej Salamon, Karol Wąsiński i Piotr Bajon. Pierwszy z tej trójki będzie jednocześnie asystentem trenera. W kwestii szkoleniowca nic się nie zmieniło i nadal za zespół będzie odpowiadać Mariusz Puzio.

Kadra przede wszystkim będzie się składać z młodzieży. W klubie pozostali m.in. utalentowani bracia Jakub i Szymon Mularczykowie. Zatrzymano także Sebastiana Wichra, który w poprzednim sezonie strzelał wiele bramek. W kadrze znalazło się łącznie 22 zawodników.

Dodatkowo Polonia już myśli przyszłościowo. Dlatego z pierwszym zespołem trenują najzdolniejsi juniorzy z roczników 2005-2007. Na pierwszych zajęciach pojawiło się sześciu hokeistów, którzy mają zbierać doświadczenie od starszych i bardziej ogranych kolegów.

W tej chwili jeszcze nie jest znany terminarz MHL. Rozgrywki jednak prawdopodobnie ruszą zaraz na początku września. Bytomianie, choć dopiero teraz weszli na lód, to przygotowania do sezonu rozpoczęli znacznie wcześniej.

Kadra Polonii Bytom na sezon 2022/2023.

Bramkarze: Mateusz Kołodziej, Tomasz Grobelkiewicz.
Obrońcy: Klaudiusz Cuber, Jan Stępień, Aleksander Bodora, Mateusz Dworaźny, Jakub Wilk, Szymon Gurzyński, Michał Proczek, Adam Faska.
Napastnicy: Igor Augustyniak, Piotr Bajon, Arkadiusz Karasiński, Szymon Kiełbicki, Mikołaj Kociszewski, Jakub Mularczyk, Szymon Mularczyk, Michał Rybak, Błażej Salamon, Karol Wąsiński, Sebastian Wicher, Paweł Wybiral.
Juniorzy trenujący z I zespołem: Oliwier Zarański, Adam Kołodziej, Błażej Kołodziejczak, Kacper Kukliński, Matsvei Kuzniatsou, Maksymilian Kura.
Sztab szkoleniowy: Mariusz Puzio (trener), Tomasz Kowalczyk (trener bramkarzy), Błażej Salamon (asystent), Piotr Proczek (kierownik drużyny), Artur Wieczorek (serwisant).

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon