Bytomscy policjanci zaopiekowali się rodziną z Ukrainy. Policjantka przyjęła ich do mieszkania

Policjanci z drogówki nie tylko rozdają wysokie mandaty. Gdy trzeba pomóc, są równie gorliwi. Przekonała się o tym rodzina z Ukrainy, uciekająca przed wojną.

Policjanci nie tylko służą i chronią, ale też pomagają. Wczoraj mundurowi z bytomskiej drogówki pomogli ukraińskiej rodzinie uciekającej z ogarniętej wojną Ukrainy. Matka z trójką dzieci jechała do rodziny w Hiszpanii jednak zepsuł im się na drodze samochód. Dzięki zaangażowaniu i determinacji udało się policjantom pokonać trudności.

Matka z trójką dzieci uciekała przed wojną

Policjanci z bytomskiej drogówki pomogli ukraińskiej rodzinie, której wczoraj, 2 marca 2022 r. nagle, na drodze właśnie w Bytomiu zepsuł się samochód. Matka z trójką dzieci w wieku 16, 9 i 4 lat uciekała z ogarniętej wojną Ukrainy do Hiszpanii. Niestety, gdy przejeżdżała przez Bytom, ich samochód uległ awarii. Kobieta była bardzo zagubiona i nie wiedziała, do kogo zwrócić się o pomoc. Na szczęście zauważyła radiowóz i policjantów, którym powiedziała o swoim problemie.

Mundurowi od razu pospieszyli z pomocą. Wraz z ukraińską rodziną pojechali do warsztatu samochodowego, gdzie mechanik zaoferował bezpłatną naprawę auta. Niestety, okazało się, że stan techniczny samochodu nie był najlepszy. Wymagał on większych napraw. Dalsza podróż, szczególnie tak daleko, nie była możliwa.

Policjantka kupiła bilety lotnicze dla całej rodziny

Z pomocą ruszyła więc aspirant Magdalena Pałka, która przejęła się losem ukraińskiej rodziny i zaproponowała jej nocleg w swoim domu. Na tym jednak nie poprzestała. W krótkim czasie udało jej się zdobyć pieniądze na bilety i zarezerwować dla całej czwórki lot do Barcelony. Rodzina już w najbliższą niedzielę poleci z Pyrzowic do Hiszpanii, gdzie mieszka babcia dzieci. Pani Iryna chce zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwo, sama natomiast wraca do Ukrainy. Będzie wspomagać jak potrafi swoich rodaków i męża, który został, żeby walczyć.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon