Bytomska NBA

9 reprezentacji szkół podstawowych wzięło udział we wtorkowym finale imprezy „Bytomska NBA”, który rozegrany został w Hali na Skarpie.

Bytomski2 nba original

Młodzi koszykarze i koszykarski, choć dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem, zaprezentowali bardzo duże zaangażowanie i niemałe umiejętności.

Chłopcy rywalizowali w kategoriach klas 4-5 oraz klas 6. Pierwsza z nich została zdominowana przez drużynę SP nr 5, co w kontekście koszykarskiego profilu nauczania, nie było niespodzianką. Na drugim stopniu podium uplasowała się SP nr 45, a na trzecim reprezentacja SP nr 32. Co ciekawe, reprezentacje SP nr 32, które dzielnie walczyły we wszystkich kategoriach powrócą z zawodów z medalami we wszystkich kolorach. Wśród szóstoklasistów okazali się bowiem najlepsi, pokonując w finale SP nr 51 (trzecie miejsce przypadło SP 44 po zwycięstwie nad SP nr 42) W kategorii dziewcząt kolejność została odwrócona. SP nr 32 uległo SP 51 16:11.