Bytomska Noc Świętojańska na Dniach Bytomia

Pokazy strongmanów, zabawy dla dzieci, rozgrywki sportowe i dużo różnorodnej muzyki czeka nas w najbliższy weekend. Wielkimi krokami zbliżają się Dni Bytomia. Pamiętajcie, w tym roku połączone są one z Bytomską Nocą Świętojańską. Już w sobotę na placu Sobieskiego wielbiciele opery będą mogli zobaczyć „Wesołą wdówkę”.
Bytomski2 dni bytomia 2008

W spektaklu pod batutą Tadeusza Serafina wystąpią soliści, chór, balet i orkiestra Opery Śląskiej, a gościnnie - Teatr A z Gliwic i Chór Katedry Chóralistyki Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach przygotowany przez dr Iwonę Bańską.

Operetka Franza Lehara przedstawia losy Hanny Glawari, przybyłej do Paryża pięknej wdowy po bankierze Ponteverdy, jedynej spadkobierczyni 20 milionów dolarów. W księstwie Pontevedro podejrzewają, iż zamierza wydać się ponownie za mąż, a ślub z Francuzem mocno nadwyrężyłby kondycję finansową jej kraju. Jedynym wyjściem z sytuacji jest wyswatanie Hanny z rodakiem, czym ma się zająć sympatyczny utracjusz - hrabia Daniło. Z uwagi na sumę, o jaką toczy się gra, wesoła wdówka staje się obiektem szczególnych westchnień ze strony wielu panów...

Kto widział już „Wesołą wdówkę" z pewnością będzie chciał przekonać się, jak ta operetka zabrzmi w plenerze. Kto jeszcze nie widział - niech koniecznie wybierze się w sobotę na plac Sobieskiego!

Program Dni Bytomia 2013

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon