Bytomski chirurg został nagrodzony. Pracuje w Szpitalu Specjalistycznym nr 1

Bytomski lekarz został honorowym członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich. Mamy się czym chwalić. To pierwsze takie wyróżnienie dla chirurga z naszego miasta od 40 lat. Prof. Jerzy Arendt na co dzień pracuje w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu.

Profesor Jerzy Arendt

Kim jest profesor Jerzy Arendt?

Profesor Jerzy Arendt jest wieloletnim kierownikiem Oddziału Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu, który obecnie pełni funkcję konsultanta. Został wyróżniony honorowym członkostwem Towarzystwa Chirurgów Polskich podczas odbywającego się w Toruniu Kongresu organizacji.

– To duże i bardzo prestiżowe wyróżnienie dla Bytomia, a nawet Śląska, ponieważ poprzednim chirurgiem z tego miasta, który został w ten sposób uhonorowany, był prof. Stanisław Szyszko – mówi prof. Arendt.

Na swoim koncie ma wiele osiągnięć

Chirurg na swoim koncie ma wiele osiągnięć. Jest autorem 238 publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych. Ma tytuł członka-założyciela Polskiego Klubu Kolproktologii. Prowadził także pionierskie w Polsce badania nad wytwarzaniem kroczowego, sztucznego odbytu mioplastycznego. Otrzymał m.in. Złoty Krzyż Zasługi, Złoty Medal za Długoletnią Służbę oraz Medal Miasta Bytomia za osiągnięcia naukowe.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon