Bytomski park uznany za najpiękniejszy w regionie

W plebiscycie Supermiasta i Superregiony 2022 Park miejski im. Franciszka Kachla został uznany za najpiękniejsze zielone miejsce w województwie śląskim.

Widzimisie

Propozycje najpiękniejszych terenów zielonych w naszym regionie, a także w wybranych miastach (Katowicach, Zabrzu, Gliwicach, Rybniku i Bielsku-Białej) zgłosili do plebiscytu sami uczestnicy. Następnie Gazeta Wyborcza wybrała najciekawsze i najczęściej powtarzające się, po czym ogłoszono głosowanie.

Pierwsze miejsce w kategorii wojewódzkiej przypadło Parkowi Kachla, natomiast na drugim miejscu uplasował się jaworznicki Park Gródek, a ostatnie miejsce na podium zajął Park Leśny im. Jacka Kuronia w Sosnowcu.

Nasz bytomski park sukcesywnie zmienia się na lepsze. Dziś to nie tylko urokliwy teren zielony, ale też jest miejscem, w którym mieszkańcy mogą aktywnie wypoczywać. Jest tu zmodernizowany kompleks tenisowy, zespół wielofunkcyjnych boisk, basen odkryty, skate park, siłownia plenerowa, lodowisko sezonowe i wodny plac zabaw.

Park Kachla został założony około 1840 roku na obszarze pogórniczym. Można więc śmiało stwierdzić, że rewitalizację Bytomia prowadzono już w XIX wieku ;). Do dziś w parku można natknąć się na drzewa, które posadzono w nim ponad 100 lat temu, w tym klon Ginnala, miłorząb dwuklapowy, tulipanowiec amerykański, wierzba mandżurska, cis zwyczajny, dąb korkowy, czy odmiana czerwonolistna buku pospolitego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon