Bytomski policjant pomógł starszemu mężczyźnie poza służbą. Senior nie pamiętał gdzie mieszka

Bytomski policjant w wolnym czasie pomógł starszemu mężczyźnie. Senior szedł poboczem DW911. Jak się okazało nie pamiętał, gdzie mieszka i jak znalazł się na drodze. Mężczyzna został bezpiecznie odstawiony do domu.

Pomoc po służbie

Policjant pomógł seniorowi, który zapomniał gdzie mieszka

St. sierż. Arkadiusz Gajowski z Komisariatu IV Policji w Bytomiu, jadąc swoim samochodem drogą wojewódzką z Piekar Śląskich do Bytomia, zauważył idącego ruchliwą ulicą starszego mężczyznę. Mundurowy zawrócił i wraz z partnerką zatrzymali się przy seniorze, zabezpieczając miejsce postoju przed innymi poruszającymi się pojazdami.

Po chwili rozmowy okazało się, że starszy mężczyzna usiłował wrócić do domu, jednak nie pamiętał, gdzie mieszka i jak znalazł się na drodze. Senior był zdezorientowany i zagubiony. Nie potrafił sobie też przypomnieć danych najbliższej rodziny ani jej adresu. Policjant ustalił jego wiek, zaproponował schronienie w swoim samochodzie, a następnie wezwał na miejsce patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego. Stróże prawa ustalili tożsamość 85-latka oraz jego adres, a po przeprowadzonym badaniu, bezpiecznie odwieźli do domu.

Próba przekupstwa

Może Cię zainteresować:

Przekroczył prędkość i próbował wręczyć łapówkę służbom. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia

Autor: Redakcja

25/07/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon