Bytomski Półmaraton już wystartował

To największa impreza biegowa w naszym mieście. Zawody na stałe zapisały się w kalendarzu biegaczy z kraju i zagranicy. Już 22 września o 11.00 maratończycy przebiegną ulicami Miechowic, walcząc nie tylko o zwycięstwo i prestiż, ale również atrakcyjne nagrody.
Bytomski2 539217 406992959360688 1822691459 n

Zapisy do biegu trwają. Na liście widnieje już prawie 200 osób, a z każdym dniem ich liczba rośnie. Organizatorzy, jak zawsze liczą na obecność miłośników biegów także z zagranicy. To oni w ostatnich latach podnieśli poziom imprezy. Warto wspomnieć, że ostatnia - czwarta edycja półmaratonu była rekordowa pod względem frekwencji. Na starcie stanęło ponad 1100 zawodników.

Spośród uczestników, którzy w regulaminowym czasie ukończą bieg, podobnie jak w latach ubiegłych, zostanie rozlosowana główna nagroda imprezy - samochód osobowy. Jedynym warunkiem, wymaganym przez sponsora, jest start minimum 1200 zawodników. W biegu może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat (szesnasto- i siedemnastolatkowie muszą mieć pisemną zgodę rodziców). Wśród pozostałych trofeów, które czekają na najlepszych biegaczy, są nagrody finansowe oraz rzeczowe. Każdy zawodnik, który ukończy półmaraton w regulaminowym czasie, otrzyma też pamiątkowy medal.

Trasa biegu będzie taka sama jak przed rokiem. Start przy ul. Dzierżonia obok Szkoły Podstawowej Nr 33. Następnie maratończycy pobiegną ulicami: Frenzla, Racjonalizatorów, Francuską, Nickla, Relaksową, Nickla, Felińskiego, Stolarzowicką, Nową, Gruntową, Wolnego, Andersa, Zamkową, Frenzla do ulicy Dzierżonia, gdzie zaplanowano metę.

Biegowi towarzyszyć będą imprezy sportowe i artystyczne. Jedną z atrakcji półmaratonu będzie Nordic Walking.

Ambasadorami imprezy są m.in.: Marek Plawgo - olimpijczyk, związany z naszym miastem, rekordzista Polski na 400m przez płotki, wielokrotny mistrz Polski w tej konkurencji, Waldemar Legień - najwybitniejszy polski judoka, dwukrotny mistrz olimpijski, Ewa Bugdoł - Mistrzyni Polski w triathlonie długim w 2010 i 2011 roku, brązowa medalistka Mistrzostw Europy w triathlonie długim i Robert Krawczyk - Mistrz Europy z 2007 roku oraz zdobywca Pucharu Świata w 2000 i 2009 roku.
UM Bytom

Szczegóły i regulamin w załączniku oraz na stronie: www.bytomskipolmaraton.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon