Bytomski sanepid namawia uchodźców do szczepień

Każdego dnia do Polski napływają tysiące uchodźców z Ukrainy. Tylko w samym Bytomiu zarejestrowano już ponad 2 tysiące osób, które uciekły do naszego miasta przed wojną. Aby zapobiec dalszemu rozwojowi pandemii koronawirusa Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna ruszyła z akcją informacyjną skierowaną do Ukraińców.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bytomiu
Sanepid rozdaje ulotki

Pracownicy Oświaty Zdrowotnej bytomskiego sanepidu odwiedzają punkty obsługi uchodźców w miastach podlegających tutejszej stacji. W pierwszej kolejności pojawili się w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej, gdzie osobom przyjeżdżającym do Bytomia nadawane są numery pesel. Rozdano ulotki w języku ukraińskim zachęcające do szczepień i zawierające aktualną listę punktów szczepień przeciwko COVID-19 oraz rozstawiono wystawę informacjami na temat szczepień, zasad bezpieczeństwa i higieny oraz bezpieczeństwa żywności. Plansze pozostaną w ratuszu do końca marca.

W kolejnych dniach pracownicy PSSE Bytom wizytowali również w Urzędzie Miejskim w Piekarach Śląskich oraz w punkcie obsługi uchodźców przy tarnogórskim Rynku. Podobnie, jak w Bytomiu wręczano Ukraińcom ulotki, a także rozstawiono tablice informacyjne z najważniejszymi zasadami bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Laser vitra 810

Nowy sprzęt pojawił się na oddziale okulistyki

Histeroskopia pomaga w diagnozowaniu niepłodności

Histeroskopia pomaga w diagnozowaniu niepłodności

Makijaż permanentny brwi w bytomiu

Obalając mity - makijaż permanentny bez tajemnic!

Pomoc bytomskiej policji dla Ukraińców4

Bytomscy policjanci zaopiekowali się rodziną z Ukrainy

Szczepionka

Punkt szczepień w Plejadzie będzie czynny w soboty

Byt szpital bytom

Bytomski szpital szuka wolontariuszy na...

Bytomski2 2013427508

Oferowali w internecie leki wczesnoporonne i...