Bytomski sanepid namawia uchodźców do szczepień

Każdego dnia do Polski napływają tysiące uchodźców z Ukrainy. Tylko w samym Bytomiu zarejestrowano już ponad 2 tysiące osób, które uciekły do naszego miasta przed wojną. Aby zapobiec dalszemu rozwojowi pandemii koronawirusa Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna ruszyła z akcją informacyjną skierowaną do Ukraińców.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bytomiu
Sanepid rozdaje ulotki

Pracownicy Oświaty Zdrowotnej bytomskiego sanepidu odwiedzają punkty obsługi uchodźców w miastach podlegających tutejszej stacji. W pierwszej kolejności pojawili się w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej, gdzie osobom przyjeżdżającym do Bytomia nadawane są numery pesel. Rozdano ulotki w języku ukraińskim zachęcające do szczepień i zawierające aktualną listę punktów szczepień przeciwko COVID-19 oraz rozstawiono wystawę informacjami na temat szczepień, zasad bezpieczeństwa i higieny oraz bezpieczeństwa żywności. Plansze pozostaną w ratuszu do końca marca.

W kolejnych dniach pracownicy PSSE Bytom wizytowali również w Urzędzie Miejskim w Piekarach Śląskich oraz w punkcie obsługi uchodźców przy tarnogórskim Rynku. Podobnie, jak w Bytomiu wręczano Ukraińcom ulotki, a także rozstawiono tablice informacyjne z najważniejszymi zasadami bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Subotnik w Bytomiu

Subotnik w Bytomiu. Uchodźcy z Ukrainy posprzątali masto

Dr Max artykuł 19 04 2022

Jak zapewnić cerze optymalną pielęgnację? Codzienne rytuały

Sanepid Katowice

Ponad 40 tys. zakażeń koronawirusem. To rekord

Bielizna Róża

Doświadczona brafitterka: co powoduje źle dobrany biustonosz

Byt koronawirus karb

Epidemia w Bytomiu znów przybiera na sile

Byt respirator1

Respirator ufundowany przez bytomian trafił do...

Byt kurtynywodne

Dawne kurtyny wodne w nowej odsłonie służą...