Bytomski startup został finalistą Programu Grantowego ING. Firma produkuje tabletki do sprzątania

Bank ING zorganizował II edycję Programu Grantowego. Uczestnicy inicjatywy swoimi projektami musieli wpasować się w motyw ekologicznej produkcji, sprzyjającej środowisku. Na liście 10. finalistów z całej Polski znalazł się bytomski startup Släppa, który na co dzień zajmuje się wytwarzaniem ekologicznych środków czystości w formie tabletek.

FB Slappa.co
Slappa

Firma Släppa.co zajmuje się produkcją ekologicznych i wegańskich środków czystości w postaci małych, rozpuszczalnych tabletek. Bank ING po raz drugi zorganizował Program Grantowy, który ma pomóc w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Inicjatywa została skierowana do młodych osób lub dopiero rozwijających się firm, które jako nadrzędny cel stawiają sobie ekologiczne rozwiązania.

Nagrody o łącznej wartości miliona złotych

Uczestnicy zostali zachęceni do udziału w programie wysokimi stawkami nagród do zgarnięcia. Pierwsze miejsce to nagroda wysokości 400 tys. zł, drugie - 300 tys., a trzecie to 150 tys. zł. Natomiast projekty poza podium mają możliwość zdobycia nagród w postaci grantów finansowych o łącznej wartości 150 tys. zł.

W poniedziałek, 31 października Bank ING ogłosił listę finalistów. Wśród dziesięciu startupów znalazła się firma z Bytomia - Släppa.co - która produkuje ekologiczne środki czystości.

- Dobre wieści! Wraz z 9 innymi innowacyjnymi firmami zostaliśmy finalistami programu grantowego ING dla startupów i naukowców, którzy pracują na rzecz zrównoważonego rozwoju! (...) Znaleźć się w takim gronie to zaszczyt - skomentowała wyniki programu firma Släppa.

Ogłoszenie listy finalistów to drugi z pięciu etapów Programu Grantowego. Od 7 do 18 listopada laureaci zostaną zaproszeni do odbycia warsztatów tematycznych zorganizowanych przez ING. Natomiast finał tegorocznej edycji odbędzie się 1 grudnia br., kiedy to finaliści przed kapitułą przedstawią swój projekt. Tego samego dnia jury wyłoni zwycięzców. W ostatnim etapie zwycięzcy dostaną propozycję indywidualnego mentoringu, który pomoże im rozwijać projekt.

Ekologiczna idea utrzymania czystości

Siedziba firmy Släppa mieści się w Bytomiu. Startup został założony przez dwuosobową ekipę - Adę i Pohla, którzy mieli dość pracy w korporacji. Celem nadrzędnym firmy jest ekologiczna produkcja, która pozwoli "zachować świat" dla przyszłych pokoleń. Obecnie startup składa się z pięciu osób - założycieli oraz Marii, Amandy i Kuby.

- Släppa to projekt, który łączy troskę o środowisko z odpowiedzialnością społeczną i dobrym designem. Wiemy, że nie czeka na nas planeta “B”, na którą można się przenieść. Czas ucieka, lodowce topnieją, a nasze morza i oceany zalewają fale plastiku. Martwi nas to, dlatego dajemy Ci proste rozwiązanie - podkreślają założyciele firmy.

W ofercie sprzedaży Släppy znajdziemy tabletki do sprzątania: łazienki, kuchni oraz szyb i luster. Do przygotowania gotowego preparatu do sprzątania wystarczy odpowiednia ilość wody. Tabletki produkowany są w sposób bezpieczny dla planety, bez użycia plastiku. Cena przykładowego zestawu (trzech tabletek) to ok. 50 zł.

Firma Ko Ro RIW nowy inwestor w bytomskiej KSSE

Może Cię zainteresować:

Firma KoRo RIW – nowy inwestor w bytomskiej KSSE

Autor: reklama

18/07/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski happening czytelniczy

Słowacki i Potter na ulicy - bytomski happening czytelniczy

Szlachetna Paczka w Bytomiu

Weekend Cudów 2022 w Bytomiu

Bytom pobiegnie dla Jasia. Pięciolatek z walczy o zdrowie

Bytom pobiegnie dla Jasia. Pięciolatek z walczy o zdrowie

Rynek Bytom

Bytomskie "Google Street View" sprzed 25 lat. Zielony Rynek

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Henryk Mercik

"Są takie obiekty, którymi nie godzi się handlować"

EC Szombierki / Piotr Grochowski

Arche zamierza wyremontować EC Szombierki w trzy lata