Bytomskie Centrum Kultury – WALENTYNKI i FERIADA, czyli oferta dla młodszego i starszego

Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały m.in. profesjonalne warsztaty wokalne i taneczne, seanse filmowe, w ramach Artystycznej FERIADY. Dla starszej widowni wystąpi Sławek Uniatowski z koncertem walentynkowym.

Wokalne 2

Miłości nigdy dosyć…

W najbliższą niedzielę, 13 lutego o godz. 20.00 z romantycznym koncertem „The Best of II” na scenie Bytomskiego Centrum Kultury pojawi się Sławek Uniatowski. Podczas walentynkowego występu zaśpiewa przeboje swoich idoli. Będą to głównie piosenki z repertuaru Zbyszka Wodeckiego, Grzegorza Ciechowskiego, Andrzeja Zauchy oraz Franka Sinatry.

Uniatowski szerszej publiczności znany jest jako aktor, jednak swoją muzyczną przygodę zaczynał już jako pięciolatek od gry na instrumentach klawiszowych. Obecnie samodzielnie komponuje i pisze teksty piosenek, a jego twórczość łączy w sobie elementy jazzu, soulu i popu. To połączenie wraz z ciepłym barytonowym głosem sprawiły, że wydany w 2018 r. album „Uniatowski - Metamorphosis” pokrył się platyną, a sam wokalista zyskał ogromną popularność.

Bytomski recital śpiewającego aktora był ze względów pandemicznych kilkukrotnie przekładany. Zatem jest to wyjątkowa okazja, aby spędzić „przedwalentynkowy” wieczór w towarzystwie dobrze nam znanych utworów. Bilety na to wydarzenie w cenie 100-90 zł dostępne są w kasie biletowej oraz na stronie internetowej www.becek.pl.

Show taneczno-wokalne…

Luty to także czas ferii dla dzieci i młodzieży na Śląsku. Jak co roku, Bytomskie Centrum Kultury przygotowało wiele atrakcji dla młodszych mieszkańców miasta, w ramach XXII Zimowej FERIADY Artystycznej. BECEK zaprasza na zajęcia taneczne oraz wokalne, które ruszają 21 lutego. Ich uczestnicy pod okiem profesjonalnych instruktorów będą przygotowywać się do wspólnego finałowego występu, który odbędzie się 26 lutego o godz. 16.00. Trenerami podczas tegorocznej edycji będą Kasia Grzesiek oraz Mateusz Sobek Sobecko.

Kasia to uczestniczka czwartej edycji programu Must Be the Music, która na swojej ścieżce zawodowej współpracowała m.in. z Leszkiem Stankiem, Kubą Nyczem czy raperem Quebonafide. Muzyczną inspirację czerpie z takich artystów jak Katarzyna Groniec, Norah Jones czy Elvis Presley. Pod jej okiem młodzi wokaliści popracują nad oddechem, dykcją, emisją głosu, słuchem oraz interpretacją piosenki, a także poznają nowoczesne techniki śpiewu.

Mateusz Sobek Sobecko

Tańca będzie uczył Mateusz Sobek Sobecko - śląski instruktor, choreograf, który jako tancerz wygrał 8.edycję You Can Dance- Po prostu tańcz! Absolwent słynnego Broadway Dance Center jest prezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia Taneczno - Artystycznego CULTURAL BAJZEL. Podczas zajęć Wprowadzi on młodych bytomian w świat tańca i ruchu, dzięki którym nauczą się wyrażania własnych emocji i uczuć.

Więcej informacji dotyczących zajęć można uzyskać na stronie www.becek.pl, a bilety na zajęcia można zakupić w kasie biletowej lub TUTAJ.

Filmowo-bajkowo…

Tegoroczna zimowa FERIADA to nie tylko czas warsztatów, ale też filmowej rozrywki dla najmłodszych. BCKino zaprasza od 12 do 17 lutego o godzinie 15.00 na familijną komedię "Skarb Mikołajka", gdzie przebojowy chłopiec wyruszy na poszukiwanie zaginionego skarbu i z pomocą niezastąpionych kumpli postara się zapobiec niechcianej przeprowadzce.

Natomiast 18 oraz 25 lutego wyświetlimy bajkę „Miś Bamse i super miód” o godzinie 9.30, a „Mój brat ściga dinozaury” zaprezentujemy o godz. 13.30.

Wszelkie szczegóły znajdą Państwo na www.becek.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon