Bytomskie Centrum Kultury zaprasza! Scena Familijna „Wyspa skarbów”

Bytomskie Centrum Kultury zaprasza na rodzinny spektakl „Wyspa skarbów”, w ramach Sceny Familijnej. 23 stycznia, w niedzielę o godzinie 12.00 przeniesiemy się wspólnie w świat teatru gdzie opowiedziana przygoda pełna fantazji, kreatywności młodych aktorów otworzy młodych widzów emocjonalnie, poszerzając zmysły postrzegania. Rozbudzi się nasza chęć współuczestnictwa, a muzyka, wizja sceniczna, barwa, głos i ruch ożywi horyzonty poznawcze, wzbogacając tym samym doświadczenia najmłodszych.

Nie bez powodu Teatr Chichotek z Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu, który zaprezentuje nam swoją opowieść otrzymał za ten spektakl III miejsce na 42. Ogólnopolskim Festiwalu Teatru Młodych „Dziatwa”.

Spektakl ten, co najważniejsze stworzył zawodowy pedagog teatru, Izabela Karwot, która jako wieloletnia reżyser kreuje wyjątkowe opowieści sceniczne, które na długo zapadają dzieciom i młodzieży w pamięć.

Teatr ma w procesie rozwoju społeczno-emocjonalnym dziecka bardzo ważne miejsce. Kontakt ze sztuką daje im możliwość rozwinięcia myślenia, wyobraźni a także pozwala na wczuwanie się w przeżycia towarzyszące aktorom.. A w tym spektaklu aktorami są dzieci i to dla rówieśników będzie znaczące i wyjątkowe.

Zdjęcia: Andrzej Grynpeter

Zapraszamy na opowieść o pięknej sile przyjaźni, gdzie bohaterami przygody będą: Alicja i jej kot, Kapitan Krzykacz oraz jego załoga, a nawet podstępny pająk. To oni, z cała paletą emocji zabiorą wszystkich do wyjątkowego świata dziecięcej wyobraźni. Co się wydarzy? Tego nie można opowiedzieć, to trzeba zobaczyć i przeżyć.

Pamiętajmy zatem TEATR uczy, pobudza, tłumaczy i wychowuje. Nie zastąpi roli rodziców czy dziadków, ale to właśnie ze sceny, jak w życiu płynie szereg ludzkich zachowań, dobrych i złych. Nie zawsze potrzebne są dosłowne dekoracje będące często przesytem formy nad treścią, bo tak dziecko właśnie uczy się umownego postrzegania świata i abstrakcyjnych pojęć, jak dobro, zło, sprawiedliwość, miłość, przyjaźń i wiele innych.

Zdjęcia: Andrzej Grynpeter

Prosimy przyjdźcie na spektakl rodzinnie, to dobry czas, żeby pobyć razem i wspólnie przeżywać niecodzienne przygody. Po spektaklu dzieci zostaną zaproszone na scenę, co też dla wielu będzie wyjątkowym doświadczeniem.

Bytomskie Centrum Kultury
23 stycznia (niedziela), godzina 12.00,
Sala TOTU (I piętro),
Bilety: dzieci 15 zł, dorośli 20 zł,
Bilety można zakupić w kasie, jak i na stronie www.becek.pl/ zakładka KUP BILET,
Honorujemy kartę wielodzietnej rodziny (bilety dostępne tylko w kasie).

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon