Bytomskie Centrum Kultury zaprasza w kwietniu na różnorodne wydarzenia artystyczne.

Bytomskie Centrum Kultury zaprasza w kwietniu na różnorodne wydarzenia artystyczne. Począwszy od koncertów przez spotkania autorskie po wyjątkowe warsztaty, dedykowane różnych grupom zainteresowań. Z bogatą propozycją kinową wychodzi do Państwa również BCKino. Pełna oferta naszych wydarzeń dostępna na: https://becek.pl/

Kobiecy Bytom

7 kwietnia, o godzinie 18.00 zapraszamy na KOBIECY BYTOM.

Cykl ten dedykowany jest wyłącznie Paniom. Tego wydarzenia kobietom, nie tylko z Bytomia, przedstawiać już nie trzeba. 11.edycja zobowiązuje, bowiem wszyscy dobrze pamiętamy wyjątkowe, jubileuszowe wydanie.

Kobiecy Bytom Becek

Główną atrakcją wieczoru będzie występ wokalny Olivii Klinke, uczestniczki I edycji The Voice Kids, gdzie w drużynie Edyty Górniak dotarła do półfinału. Następnie zaprezentują się publiczności Kinga i Szymon Harazim – para taneczna posiadająca Międzynarodową Mistrzowską Klasę „S”, II-vice Mistrzowie Polski Par Zawodowych. Na zakończenie wieczoru, o godz.19.15 zaprezentujemy seans filmowy komedii romantycznej pt. „Najgorszy człowiek na świecie". W programie również: pokazy mody i bielizny, losowanie nagród oraz poczęstunek. Podczas spotkania obecne też będą stanowiska z rękodziełem oraz stoiska usługowe.

Czas trwania imprezy: 190 min.
Ceny biletów:
25zł – przedsprzedaż do 03 kwietnia
35zł – od 04 kwietnia
Bilety do zakupu w kasie Bytomskiego Centrum Kultury oraz na stronie www.becek.pl

Natomiast 24 kwietnia

O godzinie 18.00 odbędzie się jedyny w swoim rodzaju koncert, zatytułowany WIELCY NIEOBECNI, w wykonaniu Koncertowej Orkiestry Dętej „POWER OF WINDS”. Orkiestra nie boi się wyzwań. Przyznać trzeba, że wykonywanie tak znaczących utworów, polskich artystów dla niektórych bywa sporym wyzwaniem. Mowa o utworach wielu ikon polskiej piosenki: Witold Paszt (Vox), Ryszard Riedel (Dżem), Krzysztof Krawczyk, Karin Stanek, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, Mirosław Breguła (Universe), Anna Jantar, Kora z zespołu Maanam czy też Anna German. Większość z nas dobrze zna ich utwory, często nucąc i powtarzając słowa piosenek. Dobrze wiemy, że nie są to banalne teksty, ale takie które zostają w naszych głowach i sercach na zawsze, a zawarte w nich treści stanowią dla wielu ważny zbiór życiowych sentencji.

Wielcy Nieobecni Bytom Becek

WIELCY NIEOBECNI to koncert dedykowany publiczności, która lubi wracać do „tamtych lat”. W obecnych czasach stale pojawiają się nowi wykonawcy, którzy dzisiaj są, a jutro już ich mało kto pamięta. Nasi WIELCY to wspomnienie dobrych tekstów, świetnej muzyki, perfekcyjnych aranżów, a nade wszystko wyjątkowych osobowości.

Magdalena Meisel
Magdalena Meisel

Zapraszamy Państwa do świata wspomnień, w towarzystwie Mateusza Ganczarczyka, który wokalnie wspierać będzie orkiestrę. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat „Szansy na sukces” zmierzy się i to nie po raz pierwszy z tak zróżnicowanym materiałem muzycznym. Prezentowany tego wieczoru repertuar wspierać będzie również wyjątkowa pod każdym względem - Magdalena Meisel, laureatka wielu muzycznych talent show, jak: „Szansa na Sukces”, „X-Factor”, „Bitwa na głosy”, czy „Voice of Poland”.

Mateusz Gancarczyk
Mateusz Gancarczyk

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert, w którym usłyszymy i wspólnie zaśpiewamy, takie utwory jak: Za Tobą pójdę jak na bal, Tyle słońca w całym mieście, Bądź moim natchnieniem, Rycz mała rycz, Tacy byliśmy jeszcze wczoraj, Autostop, Eurydyki, Wehikuł czasu oraz wiele innych, również bardzo dobrze przez nas zapamiętanych.

Koncertowa Orkiestra Dęta „Power of Winds” powstała końcem 2016 roku w Bytomiu. Obecnie liczy ok. 30 członków, Pomimo krótkiej działalności orkiestra może pochwalić się wieloma sukcesami. Regularnie daje koncerty dla sporej publiczności, w dużych salach koncertowych. Dokonała nagrania ścieżki dźwiękowej oraz teledysku dla festiwalu TAURON NOWA MUZYKA. Brała udział w nagraniu ścieżki dźwiękowej do Filmowej Encyklopedii Powstań Śląskich oraz w sesji nagraniowej dla Regionalnego Instytutu Kultur w Katowicach. W 2021 roku orkiestra występowała razem z orkiestrą Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Jaroslava Shemeta na koncercie upamiętniającym 100 rocznicę III Powstania Śląskiego wykonując „Tryptyk Powstańczy” Józefa Świdra skomponowany na solistów, chór orkiestrę symfoniczną i orkiestrę dętą. W październik 2021 roku orkiestra występowała pod batutą Krzesimira Dębskiego wykonując jego kompozycje.

Orkiestra Power of Winds Becek

Założycielem oraz kapelmistrzem i dyrygentem jest Klaudiusz Jania. Obecnie pierwszy organista w Bazylice Piekarskiej, a także wykładowca na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest ponadto trębaczem, kompozytorem, aranżerem oraz pianistą. Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach na kierunku Kompozycja i Aranżacja. Na swoim koncie posiada liczne nagrania oraz koncerty zarówno w kraju, jak i za granicą. Jako kompozytor i aranżer współpracuje z wieloma orkiestrami i chórami. Na swoim koncie posiada kilkanaście płyt, zarówno solowych jak i te, w których pełni rolę akompaniatora, aranżera czy kompozytora. Obecnie jest wykładowcą A.M. w Katowicach, a w styczniu 2020 roku uzyskał tytuł doktora sztuk muzycznych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon