Dzień otwarty w bytomskich klubach sportowych. Będzie można spróbować swoich sił w tenisa

Klub Silesia Club oraz Akademia Górnika Bytom z okazji rozpoczęcia swojej współpracy postanowiły zorganizować dzień otwarty, Oba kluby chcą doskonalić umiejętności tenisowe swoich podopiecznych. Ich celem jest także popularyzacja tej dyscypliny wśród mieszkańców Bytomia, a w szczególności Miechowic.

Dzień otwarty w bytomskich klubach sportowych

Bytomskie klubu sportowe postanowiły rozpocząć współpracę. Ich celem będzie popularyzowanie gry w tenisa. Ze względu na to, że Górnik Bytom to jeden z najbardziej utytułowanych klubów tenisowych w Polsce postanowił nawiązać kontakt z Klub Silesia Club. Dzięki współpracy zarówno dzieci jak i dorośli mogą doskonalić swoje umiejętności w szkółkach tenisowych. Lekcje prowadzone są pod okiem trenerów posiadających wyksztalcenie trenerskie akredytowane przez Międzynarodową Federację Tenisową - ITF.

Współpraca klubów odbywa się na kilku płaszczyznach. Najważniejsze z nich to popularyzacja tenisa wśród mieszkańców Bytomia, a w szczególności Miechowic, szkolenie dzieci i młodzieży według najnowszych wytycznych Międzynarodowej Federacji Tenisa i programu Tenis10 dla najmłodszych. Ponadto kluby będą organizować turnieje pod patronatem Polskiego Związku Tenisowego dla dzieci i młodzieży.

- Przyjdź do klubu ze swoim dzieckiem 9 września na dzień otwarty dla dzieci i młodzieży, podczas których będą prowadzone darmowe konsultacje tenisowe przez trenerów klubowych. Start o godzinie 11 - zachęcają bytomskie kluby.

Wydarzenie odbędzie się w Miechowicach przy ul. Dzierżonia 19. Silesia Club w swojej ofercie posiada także 4 klimatyzowane korty do squash'a. Oprócz tego w okresie zimowym będzie można skorzystać z suchej sauny fińskiej, a dla relaksu zagrać również w bilarda lub napić się dobrej kawy lub spotkać ze znajomymi w klubowej kawiarence.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon