Bytomskie Mieszkania remontują kamienice. Zawarto umowę na kolejną

Jednostka zarządzająca mieszkaniami komunalnymi w Bytomiu prowadzi szereg remontów na terenie całego miasta. W ostatnich tygodniach zawarto kolejną umowę na termomodernizację. Tym razem odnowiona i docieplona zostanie kamienica przy ruchliwym skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej i pl. Wolskiego.

Pl wolskieg 7

W tym roku w Bytomiu co rusz można natknąć się na rusztowania i pracujące na nich ekipy remontowe. Same tylko Bytomskie Mieszkania prowadzą obecnie kilka różnych inwestycji w centrum miasta i ciągle rozpoczynane są kolejne. Jedną z nich jest termomodernizacja kamienicy przy placu Wolskiego 7. W ostatnich tygodniach jednostka dokonała rozstrzygnięcia przetargu i jeszcze w lipcu podpisała umowę z wykonawcą - firmą Handlowo-Usługową Dziedzicki.

To będzie kompleksowe przedsięwzięcie, ponieważ zakres prac obejmuje nie tylko docieplenie ścian zewnętrznych, ale także stropodachu, a ponadto wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz zmianę sposobu ogrzewania lokali. Stare piece na paliwo stałe zastąpią dwufunkcyjne kotły gazowe zasilające system centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, dzięki czemu komfort życia mieszkańców z pl. Wolskiego 7 ulegnie sporej poprawie. Termin zakończenia prac wyznaczono na styczeń 2023 roku.

Termomodernizacja kamienicy stanowi część większego projektu, na który pozyskano dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W jego ramach ma zostać ocieplonych 5 budynków w Śródmieściu i Bobrku: przy ul. Konstytucji 118, Murarskiej 17, Rostka 12, Pierkarskiej 40 oraz pl. Wolskiego 7. Pierwszy z wymienionych jest już gotowy, zaś przy Murarskiej i Rostka prace są już na finiszu. Z kolei na budynek przy ul. Piekarskiej trwa postępowanie przetargowe.

- Na termomodernizację budynków miejskich pozyskujemy środki finansowe z różnych źródeł, dzięki czemu w wielu kamienicach udało się już nie tylko odnowić piękne elewacje, ale również poprawić efektywność energetyczną budynków, co przedkłada się na oszczędności związane z zużyciem energii cieplnej - powiedział Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Bytomskie Mieszkania obecnie prowadzą również remonty budynków przy m.in. ul. Żeromskiego, Piłsudskiego, Kwietniewskiego, Kochanowskiego, Katowickiej, Matejki, Miętkiewicza, Korfantego, Witczaka i Kolonia Zgorzelec.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kamienica w remoncie

Lokatorzy tymczasowo dostaną grzejniki elektryczne

Nastawnia Bytom

Minister przesądzi o losie dworcowej nastawni

Remont dworca w Bytomiu

Tymczasowy peron dla pasażerów relacji Bytom-Gliwice

Zaklady przy ulicy hakuby

Strefa ekonomiczna się zapełnia. Sprzedano kolejną działkę

Inwestycja obok M1

Podczas prac odsłonięto nielegalnie składowane odpady

Naprawa odwodnienia na rynku

Wykopki na Rynku. Ruszyła naprawa odwodnienia liniowego

Byt dom docenta oswiecimska

Sukces odtrąbiony - mieszkania stoją puste