Bytomskie Mieszkania remontują kamienice. Zawarto umowę na kolejną

Jednostka zarządzająca mieszkaniami komunalnymi w Bytomiu prowadzi szereg remontów na terenie całego miasta. W ostatnich tygodniach zawarto kolejną umowę na termomodernizację. Tym razem odnowiona i docieplona zostanie kamienica przy ruchliwym skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej i pl. Wolskiego.

Pl wolskieg 7

W tym roku w Bytomiu co rusz można natknąć się na rusztowania i pracujące na nich ekipy remontowe. Same tylko Bytomskie Mieszkania prowadzą obecnie kilka różnych inwestycji w centrum miasta i ciągle rozpoczynane są kolejne. Jedną z nich jest termomodernizacja kamienicy przy placu Wolskiego 7. W ostatnich tygodniach jednostka dokonała rozstrzygnięcia przetargu i jeszcze w lipcu podpisała umowę z wykonawcą - firmą Handlowo-Usługową Dziedzicki.

To będzie kompleksowe przedsięwzięcie, ponieważ zakres prac obejmuje nie tylko docieplenie ścian zewnętrznych, ale także stropodachu, a ponadto wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz zmianę sposobu ogrzewania lokali. Stare piece na paliwo stałe zastąpią dwufunkcyjne kotły gazowe zasilające system centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, dzięki czemu komfort życia mieszkańców z pl. Wolskiego 7 ulegnie sporej poprawie. Termin zakończenia prac wyznaczono na styczeń 2023 roku.

Termomodernizacja kamienicy stanowi część większego projektu, na który pozyskano dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W jego ramach ma zostać ocieplonych 5 budynków w Śródmieściu i Bobrku: przy ul. Konstytucji 118, Murarskiej 17, Rostka 12, Pierkarskiej 40 oraz pl. Wolskiego 7. Pierwszy z wymienionych jest już gotowy, zaś przy Murarskiej i Rostka prace są już na finiszu. Z kolei na budynek przy ul. Piekarskiej trwa postępowanie przetargowe.

- Na termomodernizację budynków miejskich pozyskujemy środki finansowe z różnych źródeł, dzięki czemu w wielu kamienicach udało się już nie tylko odnowić piękne elewacje, ale również poprawić efektywność energetyczną budynków, co przedkłada się na oszczędności związane z zużyciem energii cieplnej - powiedział Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Bytomskie Mieszkania obecnie prowadzą również remonty budynków przy m.in. ul. Żeromskiego, Piłsudskiego, Kwietniewskiego, Kochanowskiego, Katowickiej, Matejki, Miętkiewicza, Korfantego, Witczaka i Kolonia Zgorzelec.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon