Bytomskie schronisko zaprasza chętnych na wakacyjne spacery z podopiecznymi

W związku z ogromnym zainteresowaniem, a także bardzo pozytywnym odbiorem akcji Rodzinnych Spacerków organizowanych przez bytomskie schronisko dla bezdomnych zwierząt - w te wakacje, chętni będą mogli spędzić niezapomniany czas w towarzystwie bezpańskich piesków rezydujących w Miechowicach.

Facebook Schronisko Bytom
Jeden z podpiecznych bytomskiego schroniska

Pierwsza odsłona takiego spaceru odbyła się 29 czerwca. Na szczęście - wszyscy ci, którym nie udało się załapać na wydarzenie, mają okazję do wzięcia udziału w kolejnych, sobotnich spacerach.

Tego lata, Stowarzyszenie Pomocy Porzuconym i Dręczonym Zwierzętom w Bytomiu zorganizowało aż 8 specjalnych wydarzeń, które z całą pewnością mogą przynieść wiele korzyści. Każdemu. Dla podopiecznych schroniska, wyjście z klatek, w których spędza się większość dnia - to nie lada atrakcja. Z kolei ludzie, już przez samą obserwację psa, mogą pozbyć się z organizmu nadmiaru kortyzolu, czyli hormonu stresu. W wielu przypadkach, kontakt z czworonogiem może podnieść także poziom dopaminy.

Plan Rodzinnych Spacerków

Zgodnie z założeniem, Rodzinne Spacerki w okresie letnim i jesiennym, będą odbywać się co dwa tygodnie, w wybrane soboty. Pieski wydawane będą od godz. 9:30 do 13:00. Aby wziąć udział w takim wydarzeniu, należy uwzględnić wcześniejszą rejestrację. Na dany termin przyjmowanych będzie 50 pierwszych zgłoszeń. Obowiązuje zasada jeden spacerujący = jeden pies. Do zgłoszenia, dostarczonego za pośrednictwem maila biuro@schroniskobytom.pl należy dołączyć wypełniony formularz. W przypadku osób w przedziale wiekowym 16-18, wymagane jest także dołączenie zgody opiekuna. Należy także dokonać wyboru konkretnej daty:

  • 13 lipca,
  • 27 lipca,
  • 10 sierpnia,
  • 24 sierpnia,
  • 14 września,
  • 28 września,
  • 10 października.

Dodatkowe formy wsparcia

Oprócz udziału w rodzinnym spacerze, chętni mogą także w inny sposób wesprzeć codzienną działalność stowarzyszenia. Do schroniska prawie bez wyjątku przyjmowane są zapasy karmy dla zwierząt, środki czystości, zbędne koce czy ręczniki. Ponadto, na stronie internetowej schroniska działa specjalny sklep. Dochód ze sprzedaży produktów przeznaczony jest na potrzeby podopiecznych. Dodatkowo, każdy chętny może wpłacić na konto stowarzyszenia darowiznę w dowolnej kwocie. Ostatnią z możliwości jest przekazanie swojego 1,5% podatku na rzeczy Schroniska w Bytomiu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon