Bytomskie skwery przechodzą metamorfozę. Będą nowe rośliny

Trzy bytomskie place oraz pasy zieleni czeka metamorfoza. Trwają właśnie prace zielarskie, dzięki którym nasze miejskie zieleńce zyskają drugie życie. Nasadzenia mają się zakończyć do połowy października. Łączny koszt przedsięwzięcia to prawie 88 tys. zł.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów wykonuje obecnie prace polegające na nasadzaniu krzewów, drzew oraz bylin. Jak wyjaśnia Agnieszka Peczyńska Korczak z działu zieleni Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, nowe oblicze mają zyskać place przy ul. Krakowskiej/Matejki, ul. Krakowskiej/Witczaka, pl. Witolda Szalonka w Łagiewnikach oraz trzy pasy zieleni przy ul. Frenzla.

Chociaż prace zielarskie odbywają się jesienią, na ich efekty będziemy mogli liczyć także zimą i wczesną wiosną, ponieważ do nasadzeń zastosowano specjalnie dobrane gatunki roślin np. hortensję bukietową „Grandiflora”, która jest w stanie przetrwać porę zimową. Swój debiut na bytomskich skwerach będzie miała także tawuła wczesna "Grefresheim" - krzew o niezwykle obfitym kwitnieniu.

Nie zabraknie także nowych drzew. W Bytomiu pojawią się wiśnie piłkowane „Kanzan”, rudbekia błyskotliwa „Goldstrum”, rozplenica japońska „Hammeln”, róża okrywowa „The Fairy”, budleja Dawida i liliowce. Te gatunki zostały wybrane nie bez powodu. Z myślą o zapylaczach, w Bytomiu zostaną posadzone rośliny miododajne.

Plac przy ul. Ks. Frenzla

Na placu przy ul. ks. Frenzla pojawi się lawenda i rośliny z gatunku perowskia łobodolistna. Projekt zagospodarowania terenu obejmuje około 120 mkw. I dotyczy trzech fragmentów trawnika od numeru 2 do 8

Trawnik u zbiegu ulic Jana Matejki i Krakowskiej

Na trawniku u zbiegu ulic Jana Matejki i Krakowskiej będziemy mogli zobaczyć wiśnie piłkowane oraz krzewy, byliny i trawy ozdobne. Teren obejmuje 170 mkw.

Niska roślinność przy zbiegu ulic Krakowskiej i Stanisława Witczaka

W ramach prac pojawi się także niska roślinność. Będzie nasadzona na obszarze przy zbiegu ulic Krakowskiej i Stanisława Witczaka.

Krzewy na pl. Szalonka w Łagiewnikach

Nowe rośliny pojawią się także w Łagiewnikach. Na pl. Szalonka zostaną nasadzone krzewy o intensywnym zapachu, takie jak jaśminiowce czy lilaki.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon