Chcieli sobie skosić trawę. Mogą pójść siedzieć

Dwóch bytomian próbowało odebrać sprzęt pracownikowi firmy zajmującej się pielęgnacją zieleni. Gdy ten nie chciał im go oddać, to postanowili go pobić.

Pascal Küffer / Pexels
Podkaszanie trawy

Ten brutalny akt rozboju dokonał się w piątkowy poranek, o 9:30 na ulicy Wyzwolenia w Szombierkach. Pracownik jednej z firm zieleniarskich kosił właśnie tamtejszy trawnik, kiedy podeszło do niego dwóch mężczyzn i powiedzieli mu, żeby oddał im używaną przez niego podkaszarkę spalinową. Jak informuje bytomska komenda, mieli stwierdzić, że chcą sobie... pokosić trawnik. Pracownik zieleni oczywiście odmówił, po czym został zaatakowany.

Napastnicy przewrócili go na ziemię, a następnie bili i kopali, ale po pewnym czasie spłoszyli się, gdy zauważyli nadchodzących przechodniów i uciekli z miejsca zdarzenia. 32-letniego poszkodowanego przewieziono do szpitala na konsultacje, po których został wypuszczony do domu.

Dwójka agresorów jeszcze tego samego dnia została namierzona przez policjantów. Okazali się nimi 38- i 31-letni bytomianie. Obaj mają bogate kartoteki kryminalne. Już nie raz byli karani za podobne przestępstwa.

Mężczyźni zostali zatrzymani, a na wniosek śledczych trafili do aresztu, w którym spędzą najbliższe 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im do 12 lat więzienia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon