Chorzów zamienił na Bytom. Drugi transfer Polonii

III-ligowa Polonia Bytom sfinalizowała drugi transfer w tym roku. Tym razem wzmocniono linię pomocy zawodnikiem z Ruchu Chorzów.

Fot. poloniabytom.com.pl
Siwek strona copy

Arkadiusz Maj był pierwszym tegorocznym transferem Polonii Bytom. Napastnika wypożyczono z Zagłębia Sosnowiec i na podobne rozwiązanie zdecydowano się przy kolejnym wzmocnieniu. Tym razem sięgnięto po wsparcie do pobliskiego Ruchu Chorzów.

Niebiesko-czerwoni wypożyczyli Jakuba Siwka. To 19-letni środkowy pomocnik, który w rundzie jesiennej rozegrał 14 meczów na poziomie II ligi i strzelił jednego gola. Trzeba jednak mieć na uwadze, że tylko raz znalazł się w wyjściowym składzie "Niebieskich".

Siwek ma dodatkowy atut w postaci statusu młodzieżowca. Z Ruchu został wypożyczony do końca tego sezonu. Do Bytomia trafił na testy i spodobał się trenerom podczas dotychczasowych zajęć.

- Cieszę się, że mogę dołączyć do Polonii Bytom. Czuję, że mogę tutaj wykorzystać swoje piłkarskie umiejętności w stu procentach - komentuje młody piłkarz na oficjalnej stronie Polonii.

Na pewno nie jest to koniec transferów przed rundą wiosenną. Bliscy podpisania kontraktu z trzecią drużyną III ligi są Michał Maj ze Stali Brzeg i Jakub Trojanowski z Piasta Żmigród.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon