Wandale nocą pomazali czerwonym sprejem białe auta i elewacje w centrum Bytomia

Sobotni (16 lipca) poranek dla mieszkańców tej części Bytomia nie był dobry. W nocy ktoś pomazał czerwonym sprejem samochody i elewacje budynków.

"Dzień dobry, Choć dla niektórych to dzień dobry nie będzie. Plac Akademicki po nocy wygląda tak. Praktycznie żadne białe auto nie uchowało się przed "sztuką" - napisała do redakcji bytomskiego.pl Czytelniczka, przysyłając zdjęcia dokumentujące tę sytuację.

W nocy z piątku na sobotę 15/16 lipca 2022 r. chuligan bądź chuligani pomazali czerwonym sprejem auta stojące na placu Akademickim w centrum Bytomia oraz elewacje okolicznych kamienic. Co ciekawe, wandale nie mazali "jak popadnie", tylko wybierali auta o białym kolorze i takowe ściany kamienic. Sprejem został potraktowany np. samochód znajdującej się na pl. Akademickim Jadalni.
Co przedstawiają bohomazy? Raczej trudno się domyślić, to jakieś napisy i strzałki.

Teraz właściciele aut i wspólnoty zarządzające budynkami, których elewacje zniszczono, mają problem, bo muszą zgłosić sprawę wandalizmu na policję i dochodzić odszkodowania.

Na razie, jak informuje oficer Prasowy KMP w Bytomiu asp. Anna Oczkiewicz, do bytomskiej policji nie wpłynęło żadne zawiadomienie o akcie wandalizmu na pl. Akademickim.

A plac Akademicki to jedna z wizytówek wielkomiejskiego Bytomia, szkoda by szpeciły ją takie bohomazy, które trudno nawet nazwać sztuką uliczną.

Bytom 1

Może Cię zainteresować:

Dlaczego wszystkie drogi prowadzą do Bytomia? Znaków na Bytom jest więcej niż tych na Katowice

Autor: Marcin Nowak

11/09/2022

Plac Słowiański

Może Cię zainteresować:

"Szwagier mówił, że w Bytomiu są kratery i ludożercy". Patrzcie na to. Pozdrowienia z upadłego miasta

Autor: Marcin Zasada

08/05/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon