Ciągły rozwój miasta został doceniony. Bytom zdobył statuetkę Samorządu Przyszłości

W Katowicach trwa Europejskie Form Przyszłości. 3-dniowe wydarzenie skupia się wokół spraw transformacji energetycznej i nieustannego rozwoju Górnego Śląska. uroczystej gali w Filharmonii Śląskiej - przyznano tytuły w wielu kategoriach. Wśród laureatów znalazł się także Bytom.

Wiele gałęzi biznesu i dobrze funkcjonujące samorządy. To zdaniem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego świadczy o rozwoju naszego regionu. Podczas uroczystej gali nie zabrakło także wyróżnienia dla naszego miasta.

Bytom laureatem w kategorii Samorząd Przyszłości

W jednej z kategorii, docenione zostały działania w Bytomiu. Prezydent Mariusz Wołosz odebrał statuetkę Samorząd Przyszłości. Dlaczego miasto zasłużyło na taki tytuł?

Rozwój bytomskiej podstrefy KSSE, mnożące się przykłady doskonałego zagospodarowania terenów poprzemysłowych (jak właśnie podstrefa czy otwarte niedawno Centrum Wspinaczkowe w miejscu dawnej Kopalni Rozbark, gdzie funkcjonuje również teatr) czy chociażby utworzenie klastra energii. Te czynniki sprawiły, że Bytom stał się jednym z liderów zielonej transformacji energetycznej. Choć zdaniem marszałka, początkowe projekty zgłaszane przez miasto w ramach Obszaru Strategicznej Inwestycji były postrzegane z dystansem, z czasem uznano, że pod dobrym przywództwem - miastu udało się wrócić na właściwe tory.

- Ta nagroda jest dla nas potwierdzeniem, że wysiłek włożony w przywrócenie Bytomiowi należnego mu znaczenia ma sens. Przed nami ogrom pracy, ale mamy jasno określone cele i kierunki. Dziękuję Panu Marszałkowi za wyróżnienie - mówił podczas gali prezydent Mariusz Wołosz.

Nagrody w kategorii Samorząd Przyszłości odebrały także Tarnowskie Góry, Tychy i powiat raciborski.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem