Ciągły rozwój miasta został doceniony. Bytom zdobył statuetkę Samorządu Przyszłości

W Katowicach trwa Europejskie Form Przyszłości. 3-dniowe wydarzenie skupia się wokół spraw transformacji energetycznej i nieustannego rozwoju Górnego Śląska. uroczystej gali w Filharmonii Śląskiej - przyznano tytuły w wielu kategoriach. Wśród laureatów znalazł się także Bytom.

Wiele gałęzi biznesu i dobrze funkcjonujące samorządy. To zdaniem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego świadczy o rozwoju naszego regionu. Podczas uroczystej gali nie zabrakło także wyróżnienia dla naszego miasta.

Bytom laureatem w kategorii Samorząd Przyszłości

W jednej z kategorii, docenione zostały działania w Bytomiu. Prezydent Mariusz Wołosz odebrał statuetkę Samorząd Przyszłości. Dlaczego miasto zasłużyło na taki tytuł?

Rozwój bytomskiej podstrefy KSSE, mnożące się przykłady doskonałego zagospodarowania terenów poprzemysłowych (jak właśnie podstrefa czy otwarte niedawno Centrum Wspinaczkowe w miejscu dawnej Kopalni Rozbark, gdzie funkcjonuje również teatr) czy chociażby utworzenie klastra energii. Te czynniki sprawiły, że Bytom stał się jednym z liderów zielonej transformacji energetycznej. Choć zdaniem marszałka, początkowe projekty zgłaszane przez miasto w ramach Obszaru Strategicznej Inwestycji były postrzegane z dystansem, z czasem uznano, że pod dobrym przywództwem - miastu udało się wrócić na właściwe tory.

- Ta nagroda jest dla nas potwierdzeniem, że wysiłek włożony w przywrócenie Bytomiowi należnego mu znaczenia ma sens. Przed nami ogrom pracy, ale mamy jasno określone cele i kierunki. Dziękuję Panu Marszałkowi za wyróżnienie - mówił podczas gali prezydent Mariusz Wołosz.

Nagrody w kategorii Samorząd Przyszłości odebrały także Tarnowskie Góry, Tychy i powiat raciborski.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

Henryk Mercik

"Są takie obiekty, którymi nie godzi się handlować"

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?

Byt 239321342 203283021843848 8227034914924486299 n

EFP połączyło siły z Forum Ekonomicznym