Ciepła woda znów popłynęła. Prace udało się zakończyć przed czasem

Szybciej niż planowano udało się zakończyć prace, w wyniku których wstrzymano dostawy ciepła do Bytomia. Mieszkańcy znów mogą korzystać z ciepłej wody w swoich domach.

Noah / Unsplash
Mycie rak

13 czerwca Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bytomiu wstrzymało dostawy ciepła dla odbiorców z terenu Bytomia na wniosek Fortum Silesia S.A., będącego wyłącznym dostawcą ciepła do systemu bytomskiego. Jak podano w komunikacie, przerwa była spowodowana koniecznością przeprowadzenia prac remontowych w źródle ciepła oraz wykonaniem wpięcia do magistrali przesyłowej nowych odcinków sieci mających zasilać w ciepło zabrzańskie dzielnice Helenka i Rokitnica. Ponadto prowadzono również prace konserwacyjne armatury i rurociągów ciepłowniczych PEC Bytom.

Dziś PEC poinformowało, że dzięki sprzyjającej pogodzie udało się wcześniej, niż zakładano, zakończyć wszystkie prace związane z planowym zatrzymaniem źródła ciepła Fortum w Zabrzu oraz robotami konserwacyjnymi wykonywanymi na rurociągach ciepłowniczych PEC, a także zakończono napełnianie magistral ciepłowniczych. Obecnie trwa uruchamianie dostawy ciepła w systemie ciepłowniczym Bytomia.

Pierwotnie przewidywano, że wznowienie dostaw nastąpi w piątek, 17 czerwca. Tymczasem w zależności od lokalizacji węzła cieplnego ciepła woda w kranach już płynie, natomiast ostatni odbiorcy C.U.W. powinni zacząć znowu korzystać z ciepła systemowego w godzinach wieczornych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ciepła woda

Kilka dni bez ciepłej wody w sporej części Bytomia

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...

Byt cieplownia miechowice01

Bytom będzie mieć zupełnie nową ciepłownię...

Byt kociol zabrze

Nowa ciepłownia coraz bliżej

Byt izabela van den bossche

V-ce prezes Fortum: "Ze strony miasta jest cisza"