Ciężkie granie dla rocznego Piotrusia

Ciężkie granie dla delikatnego dziecka – tak można określić koncert charytatywny dla małego Piotrusia chorego na mukowiscydozę, nieuleczalną chorobę genetyczną.

Bytomski2 988225 590205747677429 578571823 n

Siegfired, Zerófka, Hours Incite Me, Twoja Stara Soundsystem i DBK – te zespoły 11 lipca (czwartek) będą zdzierać sobie gardła i instrumenty tylko po to, aby pomóc małemu Piotrusiowi z Chorzowa nieuleczalnie chorego na mukowiscydozę.

Chłopiec, który w tym miesiącu skończy dopiero roczek, w ciągu pierwszych tygodni swojego życia przeszedł cztery operacje jelita ciężkiego oraz tamponadę serca. Jego rehabilitacja i leczenie jednak nie należy do najtańszych, a Piotruś wymaga stałej opieki medycznej. Chłopiec od urodzenia cierpi na zespół krótkiego jelita (jest żywiony pozajelitowo) i ma poważne zmiany w płucach, a także ma napięcie spastyczne kończyn górnych i dolnych.

Koncert charytatywny odbędzie się w Starej Platformie (rynek 26) 11 lipca o godz. 19. Bilety kosztują5 złotych. Dochód z nich w całości przeznaczony jest na leczenie Piotrusia.

Koncert organizuje Przemysław Marklowski - lokalny muzyk z kapeli Zerówka pod patronatem stowarzyszenia JCI Silesia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon