Co kupić w prezencie dla noworodka i jego rodziców? Nieoczywiste pomysły, gadżety i akcesoria

Co kupić noworodkowi lub jego rodzicom? Tradycyjne prezenty to pampersy i chusteczki nawilżane. Niewątpliwie są przydatne, ale… mało oryginalne. Jeśli chcesz kupić coś, czym zaskoczysz młodych rodziców, zerknij na naszą listę.

co-kupic-w-prezencie-dla-noworodka-i-jego-rodzicow-nieoczywiste-pomysly-gadzety-i-akcesoria

Jak wybrać prezent dla dziecka lub rodziców?

Przede wszystkim warto pamiętać, że wyprawka noworodkowa zabezpiecza rodziców przynajmniej na pierwszy miesiąc, może nawet na kilka. Nie ma więc sensu kupować maleńkich ubranek i grzechotek – tych zapewne rodzice kupili całkiem sporo.

Może im jednak brakować sporo rzeczy, które trafiły do kategorii: „przydatne ale drogie”, ewentualnie „bez nich też sobie poradzimy”.

Na naszą listę trafiły takie właśnie propozycje prezentów. Niektóre kosztują całkiem sporo, ale… można przecież zrobić zrzutkę. Lepiej kupić jeden naprawdę dobry prezent, niż wiele drobnych akcesoriów, które okażą się niepotrzebne.

Co kupić na prezent dla noworodka?

Noworodek nie umie wyartykułować swoich potrzeb, co nie znaczy, że ich nie ma.

Już od pierwszych dni życia przyda się ręcznik do kąpieli z kapturkiem. Jeden na pewno trafił na listę wyprawkową, ale dwa kolejne też się przydadzą. Można kupić większy rozmiar, który posłuży dłużej.

Kocyk zapinany jak śpiworek lub otulacz to kolejne propozycje prezentów, które nie zawsze trafiają na listę wyprawkową. Tymczasem w praktyce okazują się bardzo przydatne. Szczególnie otulacze są cenione przez rodziców. Zawinięte w nie dzieci śpią zdecydowanie spokojniej.

Karuzela do łóżeczka – prezent, który na pewno pomoże uspokoić dziecko. Ważne, by karuzela miała pozytywkę o przyjemnym dźwięku. Można też zrezygnować z karuzeli i kupić samą pozytywkę nad łóżko.

Te akcesoria dla dzieci nadają się na prezenty

Ciekawym pomysłem jest wiaderko kąpielowe, ciągle jeszcze postrzegane jako nowość. Tymczasem jest świetną alternatywą dla tradycyjnej wanienki i na pewno zajmuje mniej miejsca.

Sterylizator do butelek przyda się nawet wówczas, gdy dziecko jest karmione piersią. Ten stan nie będzie trwał wiecznie, już półroczne dziecko może korzystać z butelki lub kubka niekapka. W takim wypadku sterylizator zapewnia potrzebną higienę. Mycie butelek szczotką wcale nie jest takie wygodne, jak może się wydawać.

Równie przydatna może się okazać suszarka do butelek. Dzięki niej butelki są szybciej gotowe do ponownego użycia. Plusem suszarek jest niewielki rozmiar. Można je zabierać np. na urlop. Na platformie zdrowia Gemini suszarki do butelek są dostępne w wielu wzorach i bardzo atrakcyjnych cenach.

Leżaczek lub bujaczek – pierwsze siedzisko dziecka, sposób na pokazanie mu świata z innej perspektywy niż łóżeczko. Leżaczek nie obciąża kręgosłupa dziecka, jest w pełni bezpieczny.

Propozycje prezentów dla rodziców noworodków

Niania elektroniczna – bardzo przydatne urządzenie, niestety stosunkowo drogie. Zwykle nie trafia od razu na listę wyprawkową. Rodzice kupują je później, jeśli uznają, że to konieczne. Można więc umówić się w kilka osób na wspólny prezent w postaci niani elektronicznej, na pewno zostanie doceniony.

Organizer na wózek – jedna z tych rzeczy, które się docenia dopiero po wypróbowaniu. Sprawdza się zdecydowanie lepiej niż torba lub plecak. Można go przyczepić do poręczy wózka, a potrzebną rzecz wyjąć dosłownie w kilka sekund.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon