Co po Milce?

Wczoraj bytomski Rynek był najmilszym miastem w Polsce. Po miasteczku Milki nie ma już śladu. Co dalej?

Bytomski2 final milki

Plebiscyt zorganizowany przez producenta czekolady dał ogromnego kopa promocyjnego naszemu miastu. Począwszy od końca kwietnia Bytom coraz częściej pojawiał się w ogólnopolskich mediach, ale tym razem nie w kontekście katastrof, lecz uprzejmości mieszkających tu ludzi. Pięknym zwięczeniem całej akcji była impreza na Rynku, która uwolniła w bytomianach pokłady pozytywnej energii - wczoraj znalezienie niezadowolonego mieszkańca naszego miasta graniczyło z cudem. W momencie ogłoszenia informacji o zwycięstwie ludzie ze szczęścia ściskali się z innymi. Czegoś takiego jeszcze w Bytomiu nie było.

Mamy już tytuł najmilszego miasta w Polsce i co dalej? Nagrodą w konkursie była kampania promocyjna w całym kraju o wartości 500 tysięcy złotych. Z tej puli zostaną stworzone radiowe i telewizyjne spoty reklamujące Bytom. Pojawią się one m.in. w: TVN, TVN Player, RMF FM i RMF Maxxx. Oprócz tego w Gazecie Wyborczej oraz magazynach Forbes i Viva!, a także lokalnych tytułach znajdą się reklamy prasowe. Kampania nie ominie internetu - promocja Bytomia obejmie dwa najpopularniejsze portale: Onet.pl i Gazeta.pl. Ponadto materiały trafią również na stronę www.fioletowastrona.pl i fanpage Milki na Facebooku skupiającego ponad 6 mln fanów.

Akcja „Milka. Moje miasto się przytula” wystartowała 22 kwietnia br. a jej celem było znalezienie najmilszego miasta w Polsce. W akcji wzięło udział kilkaset spośród 908 miast w Polsce oraz w sumie oddanych zostało na nie ponad 8 milionów wirtualnych głosów. Akcja przechodziła przez cztery fazy. W pierwszej spośród 908 polskich miast wybranych zostało trzech finalistów. W drugiej miasta-finaliści mogli zaprezentować się całej Polsce w emocjonujących prowokacjach oraz fleshmobach. W fazie trzeciej głosowanie na trzy miasta-finalistów ruszyło od początku i potrwało aż do 30 czerwca. W dniu finału, w miastach-finalistach zorganizowano wielkie imprezy plenerowe z szeregiem atrakcji dla całych rodzin i koncertami gwiazd polskiej sceny muzycznej: Budki Suflera, zespołu Bajm i Maryli Rodowicz.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon