Coraz więcej interwencji straży w woj. śląskim. W Bytomiu odnotowano kilkadziesiąt zgłoszeń

Od wieczora 29 stycznia do godziny szóstej 30 stycznia strażacy wezwani zostali około sto razy w województwie śląskim. Najwięcej interwencji odnotowano na terenie powiatu gliwickiego oraz częstochowskiego. W Bytomiu w większości przypadków strażacy otrzymali zgłoszenia do usunięcia pni i gałęzi z jezdni.

W późnych godzinach wieczornych na Śląsk dotarł niż Nadia. Porywy wiatru w momentach przekraczają prędkość 100 km/h. W naszym województwie strażacy interweniowali ponad 100 razy. Najwięcej zgłoszeń wzywanych jest do usunięcia połamanych gałęzi oraz pni drzew. Jednak z godziny na godzinę zgłoszeń przybywa.

- Najwięcej interwencji odnotowano na terenie pow. Gliwickiego - 13, Częstochowskiego -12 - tłumaczy mł. bryg. Aneta Gołębiowska, rzecznik prasowy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

W Bytomiu strażacy wyjeżdżali kilkadziesiąt razy

Do godziny jedenastej 30 stycznia w Bytomiu strażacy interweniowali 32 razy. Jak dotąd nie odnotowanych większych zniszczeń. Przede wszystkim są to konary i gałęzie zalegające na jezdniach.

- Mamy obecnie 32 odnotowane zgłoszenia, jednak kolejne cały czas napływają. Interwencje te dotyczyły głównie powalonych drzew, nadłamanych konarów oraz uszkodzeń elementów elewacji i przewodów na budynkach - tłumaczy mł.asp. Wojciech Krawczyk, oficer prasowy KP PSP w Bytomiu.

Inne zgłoszenia dotyczyły także drobnych uszkodzeń, jak gałęzie na maskach aut. Oprócz tego, przy ulicy Prusa w Bytomiu przewróciło się kilku metrowe drzewo, które uszkodziło część pobliskiego muru. Wojciech Krawczyk dodaje, że liczba zgłoszeń z godziny na godzinę rośnie.

Wichura pozostanie jeszcze przez kilka godzin

Do godziny szóstej 30 stycznia, 151 stacji elektroenergetycznych było pozbawionych możliwości dostarczania energii elektrycznej. W związku z czym 9199 budynków nie miało prądu.

Według danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej silne porywy wiatru mają ustać na Śląsku w godzinach wieczornych - w Bytomiu około godziny 22, prędkość wiatru ma spaść poniżej 40 km/h.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Nielegalne papierosy w samochodzie

Garaże pełne kontrabandy

Młodzi wandale w Bytomiu

Młodzi wandale okradli samochód przy ulicy Alojzanów

Pożar dachu hali w Bytomiui

Pożar dachu hali przy ulicy Popiełuszki w Bytomiu

Tablica karola miarki

Bracia byli głośno na klatce. Trafili do aresztu

Samochody policyjne

Policja bytomska ma dwa nowe nieoznakowane radiowozy

Poza radiowozami z Bytomia, sporo będzie nieoznakowanych z grupy "Speed"

"Bezpieczna autostrada" - jutro policyjna akcja na A4