Cudzoziemiec chciał prowadzić autobusy komunikacji miejskiej. Miał podrabiane prawo jazdy

W Bytomiu strażnicy graniczni zatrzymali obcokrajowca, który podczas kontroli nie miał przy sobie wymaganych dokumentów. Mężczyzna tłumaczył się, że są one w siedziby firmy transportowej, która zamierza go zatrudnić. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że obcokrajowiec posługiwał się podrabianym prawem jazdy.

Autobus

Obcokrajowiec chciał prowadzić autobusy miejskie bez uprawnień

Strażnicy graniczni z Rudy Śląskiej zatrzymali w Bytomiu obywatela Azerbejdżanu, który w chwili kontroli legalności pobytu w Polsce nie miał przy sobie wymaganych dokumentów.

- Oświadczył, że są w siedzibie firmy transportowej, w której zamierzał podjąć zatrudnienie. Przyszły pracodawca okazał do kontroli dokumenty cudzoziemca, wśród których było prawo jazdy wydane przez władze Azerbejdżanu. Uprawniało jego posiadacza do prowadzenia autobusu. Szybko stwierdzono jednak, że prawo jazdy było fałszywe - informuje Straż Graniczna.

Obcokrajowcowi przedstawiono zarzut posłużenia się przed pracownikiem firmy transportowej podrobionym dokumentem w postaci azerskiego prawa jazdy. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Ponadto Komendant Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej wydał decyzję administracyjną o cofnięciu wizy oraz o zobowiązaniu do powrotu, równocześnie ustalając okres zakazu ponownego wjazdu na terytorium Polski i krajów obszaru Schengen na okres roku.

Pozar przy dworcu

Może Cię zainteresować:

Nocny pożar w pobliżu dworca

Autor: Redakcja Bytomski

15/08/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon