Czas na walkę o złoto. Hokeistki zameldowały się w finale

Kobieca drużyna Polonii Bytom nie miała większych problemów w półfinałowej potyczce z Kozicami Poznań. Mistrzyniom Polski został już tylko bój ze Stoczniowcem Gdańsk o obronę tytułu.

Fot. Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek
Hokeistki Polonii Bytom będą bronić tytułu

Hokeistki Polonii Bytom świetnie rozpoczęły fazę play-off i w dwumeczu z UKH Białe Jastrzębie strzeliły aż 46 bramek. Pewne jednak było, że w kolejnym etapie tak łatwo już nie będzie. Kozice Poznań jednak nie były w stanie sprawić sensacji.

Skuteczna Późniewska

Bytomianki w pierwszym meczu zwyciężyły 8:1, a gwiazdą meczu była Karolina Późniewska, która zakończyła spotkanie z czterema bramkami. Po jednym golu dołożyły Klaudia Kaleja, Wiktoria Dziwok oraz Ida Talanda.

Podopiecznie Andrzeja Secemskiego jeszcze lepiej zaprezentowały się w rewanżu, który rozgrywał we własnym lodowisku. W drugim spotkaniu Kozioce zostały rozgromione 9:0. Znowu świetną formę zaprezentowała Późniewska, która popisała się hat-trickiem. Po dwie bramki strzeliły Klaudia Chrapek i Olivia Tomczok, a po jednej Talanda oraz Lena Zięba.

Polonistki teraz czekają na finał, w którym zmierzą się z odwiecznymi rywalkami ze Stoczniowca Gdańsk. W sezonie zasadniczym starcia tych drużyn były niezwykle zacięte, ale to gdańszczanki przegrywały 4:6 i 3:4.

Pierwszy mecz o mistrzostwo Polski odbędzie się 12 marca w Gdańsku. Tydzień później (19.03) Polonia będzie gospodarzem.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon