Czerwiec miesiącem koncertów

Czerwiec będzie wyjątkowo rozrywkowym miesiącem w Bytomiu. co weekend szykują się różne, darmowe koncerty plenerowe. Muzycy opanują Rynek, plac Sobieskiego, park Kachla i Dolomity.

Bytomski2 koncerty

Zaczęło się od Industriady i Śląskich Manewrów w ostatni weekend. W najbliższy piątek w Dolomitach Sportowej Dolinie rozpoczną się pierwsze bytomskie Maturalia, które potrwają dwa dni. Pierwszego dnia zaplanowano koncerty hip-hopowe, a drugiego rockowo-bluesowe. Oprócz tego odbędzie się wielka bitwa freestyle'owa i karaoke. Na miejscu można liczyć na zimne napoje i kiełbasę z grilla.

Kolejny weekend upłynie pod znakiem Dni Bytomia, które po dwóch latach powracają do bytomskiego kalendarza kulturalnego. W piątek, 21 czerwca na pl. Sobieskiego bedzie można zobaczyć pokaz Strongmenów, a gwiazda wieczoru będzie zespół Feel. Następnie w sobote koncerty rozbrzmieją na muszli koncertowej w parku Kachla. Zagrają m.in. Oberschleisen i Hasiok. W międzyczasie na stadionie im. Edwarda Szymkowiaka rozegrany zostanie turniej charytatywny, natomiast na pl. Sobieskiego w ramach Bytomskiej Nocy Świętojańskiej odbędzie się spektakl plenerowy Opery Śląskiej "Wesoła wdówka". niedzielne imprezy będą już tylko na jednej scenie - w parku Kachla. tam przygotowane zostaną atrakcje dla dzieci, a pod wieczór odbędzie się Śląska Gala Biesiadna prowadzona przez Joannę Bartel i Andrzeja Misia.

W ostatni weekend czerwca równiez będzie można się zabawić. W niedziele na Rynku zaplanowany jest koncert Maryli Rodowicz, który uświetni finał akcji Milki "Moje miasto się przytula". Bytom dotarł do ostatniego etapu plebiscytu i walczy o tytuł najmilszego miasta w Polsce. Jesli je zdobędzie, będzie mógł liczyć na promocję w ogólnopolskich mediach o wartości pół miliona złotych. Aby to osiągnąć, mieszkańcy musza "się przytulać" na stronie internetowej www.fioletowastrona.pl.

Wszystko o imprezach w Bytomiu dowiesz się z naszego działu TO JEST GRANE!

A tutaj prezentujemy afisz konkretnych koncertów - KLIK

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon