Czwórka z narkotykami

W ostatnich dniach lutego w ręce bytomskich policjantów wpadły aż cztery osoby posiadające przy sobie narkotyki. Wszyscy z nich mogą spędzić kolejne lata w więzieniu.

Kindel Media / Pexels
Ręce w kajdankach

27 lutego funkcjonariusze z Wydziału Prewencji natknęli się w Łagiewnikach na grupkę osób spożywających alkohol na ławce. Zbliżając się do nich zauważyli, że obok uczestników imprezy znajdują się przedmioty służące do zażywania narkotyków. W drodze dalszych czynności mundurowi ujawnili u trzech mężczyzn środki zabronione: dwóch 20-latków miało przy sobie amfetaminę, z której łącznie można by przygotować ponad 140 porcji dilerskich, natomiast 17-latek posiadał niewielkie ilości marihuany.

Zaledwie dwa dni później kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej dokonali zatrzymania kobiety, która przechowywała narkotyki w rękawie swojej kurtki. Ze znalezionej substancji mogło zostać przygotowanych 50 porcji dilerskich.

- Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami bądź dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna. Jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy - apelują bytomscy policjanci.

Wszystkim zatrzymanym postawiono zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi im do 3 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony