Czwórka z narkotykami

W ostatnich dniach lutego w ręce bytomskich policjantów wpadły aż cztery osoby posiadające przy sobie narkotyki. Wszyscy z nich mogą spędzić kolejne lata w więzieniu.

Kindel Media / Pexels
Ręce w kajdankach

27 lutego funkcjonariusze z Wydziału Prewencji natknęli się w Łagiewnikach na grupkę osób spożywających alkohol na ławce. Zbliżając się do nich zauważyli, że obok uczestników imprezy znajdują się przedmioty służące do zażywania narkotyków. W drodze dalszych czynności mundurowi ujawnili u trzech mężczyzn środki zabronione: dwóch 20-latków miało przy sobie amfetaminę, z której łącznie można by przygotować ponad 140 porcji dilerskich, natomiast 17-latek posiadał niewielkie ilości marihuany.

Zaledwie dwa dni później kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej dokonali zatrzymania kobiety, która przechowywała narkotyki w rękawie swojej kurtki. Ze znalezionej substancji mogło zostać przygotowanych 50 porcji dilerskich.

- Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami bądź dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna. Jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy - apelują bytomscy policjanci.

Wszystkim zatrzymanym postawiono zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi im do 3 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon