Czy boisko na Arki Bożka czeka metamorfoza? Wszystko w rękach mieszkańców

Głosowanie w bytomskim Budżecie Obywatelskim dobiega końca. Zatem to już ostatni dzwonek, aby bytomianie oddali swój głos. W tegorocznej edycji zgłoszono aż 44 projekty, dwa z nich – 9 i 21 wspiera Bytomska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Czy uda im się wygrać? 12 października br. nastąpi ogłoszenie wyników.

BOISKO bsm

Kolejny rok, kolejne projekty

Zgadza się. Bytomska Spółdzielnia Mieszkaniowa po raz kolejny wspiera projekty w ramach bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. W ubiegłym roku pełne zaangażowanie pracowników spółdzielni, a także mieszkańców miasta, zakończyła się sukcesem. Ich projekt zebrał 4 tysiące głosów i wygrał pośród projektów mniejszych (tzn. poniżej 500 000, 00 zł). Już wkrótce prace nad projektem „Wielofunkcyjnego placu zabaw”, znajdującego się przy ulicy Grota Roweckiego 21-25 dobiegną końca.

Jak wiadomo, wygrana uskrzydla. Bytomska Spółdzielnia Mieszkaniowa napędzana pozytywną energią w tegorocznej edycji wystartowała z niejednym, a z dwoma projektami:

 • Projekt nr 9 - Bytomskie Projekcje Filmowe w Spółdzielczych Klubach,
 • Projekt nr 21 - Wielofunkcyjne Boisko Sportowe w rejonie Arki Bożka 7-8.

Czego dokładnie dotyczą? Cóż, mieszkańców Arki Bożka, a także Szombierek mogą czekać poważne zmiany.

Poznajcie projekt nr 9

Bytomskie Projekcje Filmowe to pełna nazwa projektu nr 9, którego głównym celem jest otwarcie mieszkańców Bytomia na sztukę i kulturę, poprzez darmowe pokazy filmowe. Wiek nie ma znaczenia, bo zarówno mali jak i duzi mieszkańcy miasta znajdą coś dla siebie.

Inicjatywa zakłada połączenie projekcji filmowych z warsztatami:

 • Tanecznymi,
 • Teatralnymi,
 • Muzycznymi,

i wiele więcej. Bytomskie Projekcie Filmowe będą organizowane w obu siedzibach Spółdzielczych Klubów, czyli w:

 • Klubie SEZAM,
 • Klubie RELAKS.

Jedno jest pewne, projekt nr 9 to nie tylko wspólne oglądanie filmów, ale również doskonała okazja do wymiany zdań, poznania kinematografii z całego świata, a także zawarcia nowych znajomości.

A co z projektem 21?

Wielofunkcyjne Boisko Sportowe czyli projekt nr 21 to nie lada gratka dla miłośników sportu, zwłaszcza piłki nożnej. Projekt zakłada gruntowną przebudowę aktualnego boiska do piłki nożnej w boisko wielofunkcyjne. Planowo ma ono powstać w rejonie Arki Bożka 7-8.

Wizualizacja jest dopracowana w każdym detalu. Tym samym odzwierciedla ogromny potencjał projektu. Nie udałoby się tego dokonać bez ciężkiej pracy mieszkańców jak i pracowników spółdzielni. A co z kosztami? Inwestycja pochłonie 1 052 470 zł. Ta kwota pozwoli na usunięcie 1250m2 asfaltowej powierzchni. Zostanie ona zastąpiona bezpieczniejszą, poliuretanową mieszanką na podbudowie rozsączającej. Inwestycja zakłada całkowite odgrodzenie terenu, które zostanie wyposażone w:

 • Bramki do piłki nożnej,
 • Stoły do ping-ponga,
 • Kosze do koszykówki,
 • Strefę do gry w szachy,
 • Tablice informacyjne,

oraz miejsca siedzące, kosze na śmieci. Spółdzielnia może już tylko czekać na ogłoszenie wyników. Projekt 9 (Bytomska Projekcja Filmowa) jak i projekt 21 (Wielofunkcyjne Boisko Sportowe) są dopracowane w najmniejszym szczególe. Teraz wszystko w rękach mieszańców. Głos można oddać TUTAJ. Bytomski Budżet Obywatelski trwa do 11 października 2021 r., a więc czasu jest naprawdę niewiele.

Chcesz zagrać na nowym boisku na Arki Bożka, a może wziąć udział w pokazach filmowych? Twój głos ma znaczenie. Weź udział w BO.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon