Czy boisko na Arki Bożka czeka metamorfoza? Wszystko w rękach mieszkańców

BOISKO bsm

Głosowanie w bytomskim Budżecie Obywatelskim dobiega końca. Zatem to już ostatni dzwonek, aby bytomianie oddali swój głos. W tegorocznej edycji zgłoszono aż 44 projekty, dwa z nich – 9 i 21 wspiera Bytomska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Czy uda im się wygrać? 12 października br. nastąpi ogłoszenie wyników.

Kolejny rok, kolejne projekty

Zgadza się. Bytomska Spółdzielnia Mieszkaniowa po raz kolejny wspiera projekty w ramach bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. W ubiegłym roku pełne zaangażowanie pracowników spółdzielni, a także mieszkańców miasta, zakończyła się sukcesem. Ich projekt zebrał 4 tysiące głosów i wygrał pośród projektów mniejszych (tzn. poniżej 500 000, 00 zł). Już wkrótce prace nad projektem „Wielofunkcyjnego placu zabaw”, znajdującego się przy ulicy Grota Roweckiego 21-25 dobiegną końca.

Jak wiadomo, wygrana uskrzydla. Bytomska Spółdzielnia Mieszkaniowa napędzana pozytywną energią w tegorocznej edycji wystartowała z niejednym, a z dwoma projektami:

 • Projekt nr 9 - Bytomskie Projekcje Filmowe w Spółdzielczych Klubach,
 • Projekt nr 21 - Wielofunkcyjne Boisko Sportowe w rejonie Arki Bożka 7-8.

Czego dokładnie dotyczą? Cóż, mieszkańców Arki Bożka, a także Szombierek mogą czekać poważne zmiany.

Poznajcie projekt nr 9

Bytomskie Projekcje Filmowe to pełna nazwa projektu nr 9, którego głównym celem jest otwarcie mieszkańców Bytomia na sztukę i kulturę, poprzez darmowe pokazy filmowe. Wiek nie ma znaczenia, bo zarówno mali jak i duzi mieszkańcy miasta znajdą coś dla siebie.

Inicjatywa zakłada połączenie projekcji filmowych z warsztatami:

 • Tanecznymi,
 • Teatralnymi,
 • Muzycznymi,

i wiele więcej. Bytomskie Projekcie Filmowe będą organizowane w obu siedzibach Spółdzielczych Klubów, czyli w:

 • Klubie SEZAM,
 • Klubie RELAKS.

Jedno jest pewne, projekt nr 9 to nie tylko wspólne oglądanie filmów, ale również doskonała okazja do wymiany zdań, poznania kinematografii z całego świata, a także zawarcia nowych znajomości.

A co z projektem 21?

Wielofunkcyjne Boisko Sportowe czyli projekt nr 21 to nie lada gratka dla miłośników sportu, zwłaszcza piłki nożnej. Projekt zakłada gruntowną przebudowę aktualnego boiska do piłki nożnej w boisko wielofunkcyjne. Planowo ma ono powstać w rejonie Arki Bożka 7-8.

Wizualizacja jest dopracowana w każdym detalu. Tym samym odzwierciedla ogromny potencjał projektu. Nie udałoby się tego dokonać bez ciężkiej pracy mieszkańców jak i pracowników spółdzielni. A co z kosztami? Inwestycja pochłonie 1 052 470 zł. Ta kwota pozwoli na usunięcie 1250m2 asfaltowej powierzchni. Zostanie ona zastąpiona bezpieczniejszą, poliuretanową mieszanką na podbudowie rozsączającej. Inwestycja zakłada całkowite odgrodzenie terenu, które zostanie wyposażone w:

 • Bramki do piłki nożnej,
 • Stoły do ping-ponga,
 • Kosze do koszykówki,
 • Strefę do gry w szachy,
 • Tablice informacyjne,

oraz miejsca siedzące, kosze na śmieci. Spółdzielnia może już tylko czekać na ogłoszenie wyników. Projekt 9 (Bytomska Projekcja Filmowa) jak i projekt 21 (Wielofunkcyjne Boisko Sportowe) są dopracowane w najmniejszym szczególe. Teraz wszystko w rękach mieszańców. Głos można oddać TUTAJ. Bytomski Budżet Obywatelski trwa do 11 października 2021 r., a więc czasu jest naprawdę niewiele.

Chcesz zagrać na nowym boisku na Arki Bożka, a może wziąć udział w pokazach filmowych? Twój głos ma znaczenie. Weź udział w BO.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zdjęcie Główne

Nowe, atrakcyjne oferty w Kolejach Śląskich! Sprawdź i jedź

Bajtle plakat fot Arkadiusz Gola 2

Bytomski Festiwal Literacki dla Dzieci i Młodzieży w BECEKU!

Agora Bytom 1140x640

Poznaj nowy program Agory Bytom. Czekają atrakcyjne nagrody

Zdjęcie Główne

Zajęcia dla każdego tylko w bytomskim Klubie SEZAM

Zdjęcie Główne

Improwizacja jako forma edukacji - nowy projekt BCK

Giganci Programowania

Programowanie dla dzieci? Giganci Programowania zapraszają

Zdjęcie Główne

Kabaret HRABI już niebawem wystąpi w Bytomiu