Czy warszawiacy wrócą na ligowy szczyt?

W Warszawie wszystko jest od lat jasne – sezon, który nie zakończy się zwycięstwem w lidze, jest sezonem straconym. Przy czym należy pamiętać o jednej rzeczy – w kasie budżetowej nie ma takich funduszy co dawniej. Czego więc realnie powinniśmy oczekiwać po klubie ze stolicy?

Bytomski pl

Nowy trener dużo poukładał

Na pewno w Warszawie od lat mogli narzekać na trenerów. Ta newralgiczna pozycja była w klubie obsadzana przez barwne osoby, jednak kiepskich szkoleniowców. To sprawiło, że ligowy hegemon od dwóch lat nie jest w stanie wygrać ligowych rozgrywek. Co więcej, w ubiegłym roku nie zakwalifikował się nawet do europejskich pucharów, a przez sporą część sezonu realnie groził mu spadek.

Na szczęście zatrudnienie niemieckiego szkoleniowca, który przez kilka lat prowadził szczeciński zespół, okazało się strzałem w dziesiątkę. Poukładał on drużynę, rozwinął niektórych piłkarzy, a do tego dobrze wprowadził nowych zawodników. I choć nie wygrał ligi, to udało mu się sięgnąć po krajowy puchar. Było to zresztą jego pierwsze trofeum na polskiej ziemi.

Na pewno bez dobrego szkoleniowca wyjście z kryzysu nie byłoby możliwe. Mimo to w Warszawie dalej liczą na to, że uda im się znów zwyciężyć w lidze. Kolejny sezon bez tego sukcesu z pewnością mocno zaboli kibiców ze stolicy. Chciałbyś obstawiać zakłady bukmacherskie? Rób to u legalnego bukmachera.

Jak ocenić transfery?

W ubiegłym sezonie do klubu ściągnięto sporą grupę piłkarzy. Niestety, tylko część z nich się sprawdziła. Choć postawiono na sprawdzone na naszym krajowym rynku nazwiska, to jednak niektórzy zawodnicy pokazali, że granie w stolicy wiąże się z presją, którą ciężko się dźwiga. Dlatego też tym razem konieczne będzie ściągnięcie graczy, którzy faktycznie odegrają ważną rolę w zespole.

Na pewno ważne jest to, że udało się zatrzymać kluczowego gracza. Zasadniczo trzon kadry zdecydował się zostać w klubie, co już jest dużym sukcesem. Do tego zarząd sfinalizował już transfer tegorocznego króla strzelców. Napastnik trafił już do Warszawy z Białegostoku i może okazać się wyjątkowo cennym wzmocnieniem.

Ambicje są zbyt wygórowane?

W kontekście warszawiaków często mówi się o tym, że tamtejsi kibice są najbardziej wymagający w całym kraju. Coś w tym jest. Wszak przez ostatnią dekadę to właśnie ich klub dominował w lidze. Czasy się jednak zmieniają, a w Poznaniu oraz Częstochowie również udało się stworzyć silne drużyny. W dodatku klub ze stolicy nie dysponuje już znacznie większym budżetem, ponieważ ten został roztrwoniony na przestrzeni lat.

Mimo wszystko sporo czynników zdaje się wskazywać na to, że klub zmierza w dobrą stronę. Może nie będzie tak silny jak dekadę temu, natomiast z pewnością może myśleć o zwycięstwie w lidze. Należy natomiast pamiętać o tym, że tym razem trzeba będzie jeszcze grać w Europie. Dlatego konieczna będzie odpowiednio szeroka ławka rezerwowych, aby dobrze radzić sobie na dwóch frontach.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomska teznia Obszar kompozycji 3

Tężnia Solankowa w Łagiewnikach? Wystarczy zagłosować w BO!

Catering dietetyczny dieta pudelkowa 8 64fe37baacc7e

Dieta pudełkowa, która zmieniła moje życie

Świętokrzyskie 1920x1080 kopia

Świętokrzyskie na weekend i wakacje

Dolny slask

Dolny Śląsk na weekend i wakacje. Miejsca warte odwiedzenia

Ruszyły zapisy na letnie Półkolonie na Skarpie

Ruszyły zapisy na letnie Półkolonie na Skarpie

Krzysztof Wielicki gościem Pawła Kobylińskiego

Krzysztof Wielicki gościem Pawła Kobylińskiego

Gdzie schowasz swój rower na zimę?

Gdzie schowasz swój rower na zimę?