Czy warszawiacy wrócą na ligowy szczyt?

W Warszawie wszystko jest od lat jasne – sezon, który nie zakończy się zwycięstwem w lidze, jest sezonem straconym. Przy czym należy pamiętać o jednej rzeczy – w kasie budżetowej nie ma takich funduszy co dawniej. Czego więc realnie powinniśmy oczekiwać po klubie ze stolicy?

Bytomski pl

Nowy trener dużo poukładał

Na pewno w Warszawie od lat mogli narzekać na trenerów. Ta newralgiczna pozycja była w klubie obsadzana przez barwne osoby, jednak kiepskich szkoleniowców. To sprawiło, że ligowy hegemon od dwóch lat nie jest w stanie wygrać ligowych rozgrywek. Co więcej, w ubiegłym roku nie zakwalifikował się nawet do europejskich pucharów, a przez sporą część sezonu realnie groził mu spadek.

Na szczęście zatrudnienie niemieckiego szkoleniowca, który przez kilka lat prowadził szczeciński zespół, okazało się strzałem w dziesiątkę. Poukładał on drużynę, rozwinął niektórych piłkarzy, a do tego dobrze wprowadził nowych zawodników. I choć nie wygrał ligi, to udało mu się sięgnąć po krajowy puchar. Było to zresztą jego pierwsze trofeum na polskiej ziemi.

Na pewno bez dobrego szkoleniowca wyjście z kryzysu nie byłoby możliwe. Mimo to w Warszawie dalej liczą na to, że uda im się znów zwyciężyć w lidze. Kolejny sezon bez tego sukcesu z pewnością mocno zaboli kibiców ze stolicy. Chciałbyś obstawiać zakłady bukmacherskie? Rób to u legalnego bukmachera.

Jak ocenić transfery?

W ubiegłym sezonie do klubu ściągnięto sporą grupę piłkarzy. Niestety, tylko część z nich się sprawdziła. Choć postawiono na sprawdzone na naszym krajowym rynku nazwiska, to jednak niektórzy zawodnicy pokazali, że granie w stolicy wiąże się z presją, którą ciężko się dźwiga. Dlatego też tym razem konieczne będzie ściągnięcie graczy, którzy faktycznie odegrają ważną rolę w zespole.

Na pewno ważne jest to, że udało się zatrzymać kluczowego gracza. Zasadniczo trzon kadry zdecydował się zostać w klubie, co już jest dużym sukcesem. Do tego zarząd sfinalizował już transfer tegorocznego króla strzelców. Napastnik trafił już do Warszawy z Białegostoku i może okazać się wyjątkowo cennym wzmocnieniem.

Ambicje są zbyt wygórowane?

W kontekście warszawiaków często mówi się o tym, że tamtejsi kibice są najbardziej wymagający w całym kraju. Coś w tym jest. Wszak przez ostatnią dekadę to właśnie ich klub dominował w lidze. Czasy się jednak zmieniają, a w Poznaniu oraz Częstochowie również udało się stworzyć silne drużyny. W dodatku klub ze stolicy nie dysponuje już znacznie większym budżetem, ponieważ ten został roztrwoniony na przestrzeni lat.

Mimo wszystko sporo czynników zdaje się wskazywać na to, że klub zmierza w dobrą stronę. Może nie będzie tak silny jak dekadę temu, natomiast z pewnością może myśleć o zwycięstwie w lidze. Należy natomiast pamiętać o tym, że tym razem trzeba będzie jeszcze grać w Europie. Dlatego konieczna będzie odpowiednio szeroka ławka rezerwowych, aby dobrze radzić sobie na dwóch frontach.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon