Daj psiakom ciepło. Przezimuj staruszka

Zima to trudny czas dla podopiecznych schronisk dla zwierząt. Z tego względu w Bytomiu po raz kolejny organizowana jest akcja "Przezimuj staruszka", której celem jest znalezienie domów tymczasowych dla najstarszych pensjonariuszy ośrodka w Miechowicach.

- Chcielibyśmy, by chociaż staruszki mogły wygrzać stare kostki, wyspać się w ciepłym cichym miejscu i najeść się do syta. Akcja zachęca do opieki nad zwierzakiem w najchłodniejsze miesiące, ponieważ i taka pomoc jest zbawienna, gdy temperatura spada poniżej zera, a samopoczucie już nie tak dobre jak kiedyś... - czytamy na stronie Stowarzyszenia Pomocy Porzuconym i Dręczonym Zwierzętom w Bytomiu.

Jak podkreślają organizatorzy akcji, zapewnienie domu tymczasowego nie jest równoznaczne z adopcją, lecz jeśli tymczasowy opiekun jednak się na nią zdecyduje, to będzie miał pierwszeństwo w tej kwestii. Stowarzyszenie prowadzące bytomskie schronisko zapewnia szerokie wsparcie dla osób, które przyłączą się do akcji. Na życzenie opiekun może otrzymać pełną wyprawkę obejmującą miski, legowisko, jedzenie, smycz oraz obrożę. W sytuacji, gdyby zachowanie psa stwarzało poważne problemy, istnieje możliwość bezpłatnej konsultacji z behawiorystą, natomiast w przypadku problemów zdrowotnych schronisko zapewnia opiekę weterynaryjną i partycypuje w jej kosztach w formule 50/50.

W akcji biorą udział wszystkie psiaki z bytomskiego schroniska powyżej 11 roku życia. Aby zaopiekować się, którymś z nich należy przeprowadzić rozmowę z pracownikiem schroniska i wskazać wybranego podopiecznego. Następnie zostanie podpisana tymczasowa umowa rodzinna na ściśle określony czas. Stowarzyszenie szczególnie zachęca mieszkańców z najbliższej okolicy, ponieważ zależy mu na lokalnych domach tymczasowych dla swoich psiaków.

Szerszych informacji na temat akcji udziela biuro Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Bytomiu przy ul. Łaszczyka 18, tel. 32 395 21 75, 518 208 218, biuro@schroniskobytom.pl.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon