Damian Bartyla nie chce finansować piłkarskiego klubu GKS Szombierki Bytom?

W sprawie stypendiów dla zawodników Szombierek odbyło się już kilka spotkań z władzami miasta. Klub z Szombierek chce po 500zł miesięcznie na zawodnika. Miasto deklarowało współpracę ale do dzisiaj klub nie otrzymał żadnej odpowiedzi.

Bytomski2 szomb bart

Klub GKS Szombierki Bytom w ubiegłym sezonie uzyskał awans do III ligi. Teraz rozstrzygają się losy finansowania klubu na sezon 2013/2014. Władze klubu wystosowały list do prezydenta Damiana Bartyli. „Zwracamy się z prośbą o odpowiedź – czy uzyskamy finansowe wsparcie Gminy Bytom?”.

Niestety nie ma odpowiedzi ze strony prezydenta. Na oficjalnej stronie Szombierek możemy przeczytać: „Zarząd klubu nie otrzymał do chwili obecnej żadnego wsparcia finansowego ze strony miasta do rozgrywek na szczeblu III ligi. Naszej drużynie grozi rozpad. Niestety nikt z Zarządu nie jest w stanie sfinansować w całości gry drużyny na III ligowym poziomie”.

Tymczasem 10 sierpnia ruszają rozgrywki. Klub nie jest w stanie dopiąć budżetu bez jakiejkolwiek decyzji ze strony Miasta.

Klub walczy w sumie o około 150 tyś zł. Ostatnia propozycja klubu to przekazanie dla zespołu stypendiów sportowych w kwocie 500 zł dla piłkarza – łącznie 12,5 tyś miesięcznie. Wydaje się że sprawa dofinansowania to dla Szombierek „być albo nie być”. Bez tych pieniędzy klub nie będzie w stanie dopiąć budżetu. Sami zainteresowani piszą w liście że klub ma problemy z pozyskiwaniem sponsorów, a przychody z własnej działalności są niewystarczające.

Widocznie dla władz miasta znaczenie ma tylko jeden klub piłkarski w mieście – smutne ale prawdziwe…” – czytamy na oficjalnej stronie klubu. Prawdziwe?

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski2 zarzad klubu1

Są zapewnienia że pieniądze dla „zielonych”...

Bytomski2 szomvsbart

GKS Szombierki vs Bartyla ciąg dalszy

Bytomski2 gorecko

Miasto znajduje środki dla Szombierek Bytom

D4 N8800 kopia

Szombierki zaplanowały zimę. Nie brakuje atrakcyjnych rywali

Byt szombierki bytom zegar

III liga: w Szombierkach robi się gorąco

Byt pilka r czykiel

Ruszyła III liga: Polonia zwycięska, Szombierki...

Sprintem przez boiska: kryzys zażegnany, a...