Damian Bartyla nie chce finansować piłkarskiego klubu GKS Szombierki Bytom?

W sprawie stypendiów dla zawodników Szombierek odbyło się już kilka spotkań z władzami miasta. Klub z Szombierek chce po 500zł miesięcznie na zawodnika. Miasto deklarowało współpracę ale do dzisiaj klub nie otrzymał żadnej odpowiedzi.

Bytomski2 szomb bart

Klub GKS Szombierki Bytom w ubiegłym sezonie uzyskał awans do III ligi. Teraz rozstrzygają się losy finansowania klubu na sezon 2013/2014. Władze klubu wystosowały list do prezydenta Damiana Bartyli. „Zwracamy się z prośbą o odpowiedź – czy uzyskamy finansowe wsparcie Gminy Bytom?”.

Niestety nie ma odpowiedzi ze strony prezydenta. Na oficjalnej stronie Szombierek możemy przeczytać: „Zarząd klubu nie otrzymał do chwili obecnej żadnego wsparcia finansowego ze strony miasta do rozgrywek na szczeblu III ligi. Naszej drużynie grozi rozpad. Niestety nikt z Zarządu nie jest w stanie sfinansować w całości gry drużyny na III ligowym poziomie”.

Tymczasem 10 sierpnia ruszają rozgrywki. Klub nie jest w stanie dopiąć budżetu bez jakiejkolwiek decyzji ze strony Miasta.

Klub walczy w sumie o około 150 tyś zł. Ostatnia propozycja klubu to przekazanie dla zespołu stypendiów sportowych w kwocie 500 zł dla piłkarza – łącznie 12,5 tyś miesięcznie. Wydaje się że sprawa dofinansowania to dla Szombierek „być albo nie być”. Bez tych pieniędzy klub nie będzie w stanie dopiąć budżetu. Sami zainteresowani piszą w liście że klub ma problemy z pozyskiwaniem sponsorów, a przychody z własnej działalności są niewystarczające.

Widocznie dla władz miasta znaczenie ma tylko jeden klub piłkarski w mieście – smutne ale prawdziwe…” – czytamy na oficjalnej stronie klubu. Prawdziwe?

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon