Darmowe przejazdy Kolejami Śląskim podczas Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej

Bezpłatne przejazdy KŚ podczas Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023
Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023 to niezwykłe, sportowe wydarzenie, które odbędzie się już w styczniu 2023 roku! Kibice z całego świta zawitają do Polski i Szwecji, aby śledzić losy ulubionych zawodników. Właśnie z tej okazji Koleje Śląskie przygotowały ciekawą ofertę dla wszystkich uczestników turnieju. Mowa tu o bezpłatnych przejazdach pociągami, nalężącymi do spółki. Naturalnie nasuwa się pytanie, jak można z nich skorzystać? Szczegóły poniżej!

Ks ms piłka reczna 1920x1080

MŚ 2023 – już w styczniu!

Zgadza się! Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023 to międzynarodowy turniej, który odbędzie się w dniach 11 – 29 stycznia 2023 roku w Polsce i Szwecji. Nie da się ukryć, że dla miłośników piłki ręcznej to doskonała okazja, aby zobaczyć swoich ulubionych zawodników w akcji. Gospodarzami MŚ 2023 po szwedzkiej stronie będą takie miasta jak: Jönköping, Kristianstad, Malmö, Göteborg oraz Sztokholm. Z kolei po polskiej:

  • Kraków,
  • Małopolska,
  • Płock,
  • Mazowsze,
  • Gdańsk,
  • Katowice,
  • Województwo Śląskie.

Warto pamiętać, że to właśnie w Katowicach reprezentacja Polski rozegra swoje mecze fazy wstępnej. Ponadto Gospodarz Turnieju – Województwo Śląskie odwiedzą również: Niemcy, Słoweńcy, Saudyjczycy, Algierczycy, Serbowie czy Katarczycy. Dodatkowo, Koleje Śląskie wyszły z bardzo ciekawą inicjatywą – bezpłatnymi przejazdami dla wszystkich uczestników turnieju!

- Mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn to kolejne duże wydarzenie, które zagości w naszym regionie. Wspólnie z Kolejami Śląskimi i Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce przygotowaliśmy ofertę dla osób, które wybierają się na mecze. Każdy, kto posiada bilet na mecz, będzie mógł dotrzeć na niego bezpłatnie, korzystając z oferty Kolei Śląskich. To z jednej strony komfort, unikanie korków i bezpieczny transport, a z drugiej korzyść dla środowiska – mówi Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego

Bezpłatne przejazdy podczas MŚ 2023

Uczestnicy turnieju (tzn. wszystkie osoby akredytowane na turniej jak: organizatorzy, wolontariusze, kibice posiadający bilet na dany dzień meczowy), będą mogli poruszać się bezpłatnie pociągami KŚ podczas Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023 w dniach 10 – 23 stycznia 2023 roku. Nie da się ukryć, że inicjatywa KŚ idealnie wpisuje się w działania Kodeksu Dobrych Praktyk, które są realizowane przez organizatorów, podczas tegorocznych MŚ 2023. Powód? Ochrona naturalnego środowiska! Pojazdy znajdujące się we flocie KŚ znacznie ograniczają ślad węglowy. Co za tym idzie, jakoś powietrza jest zdecydowanie lepsza!

Jesteśmy przewoźnikiem ekologicznym oraz innowacyjnym. Lubimy udowadniać, że nie ma rzeczy niemożliwych i że - grając drużynowo - wygramy każdy mecz, szczególnie ten, w którym stawką jest świeże powietrze i nasze zdrowie. Zapewnienie bezpłatnego zeroemisyjnego transportu w trakcie mistrzostw ma dwa cele. Pierwszy i oczywisty: chcemy, by jak najwięcej osób mogło osobiście doświadczyć sportowego święta. Drugi: zależy nam na zwróceniu uwagi na fakt, iż każdy z nas może w prosty sposób zmieniać świat na lepszy i bardziej eko. Zapraszamy tym samym do wspólnej podróży wszystkich, którzy cenią podejście fair play tak na boisku, jak i w stosunku do środowiska naturalnego – podkreśla Patryk Świrski, Prezes Kolei Śląskich.

W trosce o naturalne środowisko…

Warto podkreślić, że styczniowe wydarzenie to pierwszy turniej w dziejach polskiego sportu, którego organizatorzy skupi się na zrównoważonym rozwoju, a przede wszystkim postanowili zatroszczyć się o naturalne środowisko i realizować powierzone im zadania, zgodnie z Kodeksem Dobrych Praktyk. Właśnie tak, dzięki współpracy z KŚ i Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego w dniach 10 – 23 stycznia 2023 roku, wszyscy uczestnicy turnieju będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów i oddychać powietrzem lepszej jakości!

- Chcemy, aby Kodeks Dobrych Praktyk nie był jedynie dokumentem, ale drogowskazem, który prowadzi nas w kierunku mistrzostw. Wymaga on nie tylko naszego zaangażowania, ale także wsparcia partnerów. Cieszymy się, że Koleje Śląskie pomogą nam w realizacji tych ambitnych celów. Spodek Katowice ugości aż 21 meczów, więc Województwo Śląskie będzie sercem mistrzostw świata - zaznacza Grzegorz Gutkowski, dyrektor turnieju.

Co z połączeniami KŚ?

Spokojnie, lista połączeń KŚ jest na tyle bogata, że kibicie z różnych miast w Polsce będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów - w dniu spotkania, a nawet w przypadku awansu Biało-Czerwonych do rundy głównej! Narodowym Dostawcą turnieju w kraju nad Wisłą są: Suzuki, Deloitte, Grupa LUX MED, Grupa Wirtualna Polska oraz Eventim (tzn. firma prowadząca dystrybucję biletów na MŚ 2023). Jedno jest pewne, obok takiego, sportowego wydarzenia nie można przejść obojętnie!

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023 – Wydarzenie, którego nie można przegapić!

Koleje Śląskie zapraszają!

WWW https://www.kolejeslaskie.com/ | FACEBOOK https://www.facebook.com/Kolej... | TWITTER https://twitter.com/KolejeSlas...

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon