Wypad do Opery Śląskiej z okazji urodzin Bytomia? Będą darmowe bilety na spektakl Don Giovanni

W jubileuszowych obchodach 770-lecia Bytomia bierze udział także Opera Śląska. Jest co świętować, a chętni mieszkańcy będą mogli wybrać się na premierę najnowszego spektaklu. I to zupełnie za darmo.

AS
Fragment próby opery Don Giovanni

W czerwcu, Opera Śląska w Bytomiu finiszuje kolejny, 79 sezon artystyczny. Z tej okazji, na wyremontowanej scenie odbędzie się premiera dwuaktowej opery Don Giovanni, skomponowanej przez samego Mozarta.

Sztuka, po raz pierwszy zaprezentowana zostanie już 8 czerwca 2024. Ponadto, jeszcze w tym miesiącu, Bytom odwiedzą także potomkowie rodziny Franza Landsbergera oraz nadburmistrza Georga Brüninga. Nie zabraknie także spotkania promującego książkę poświęconą historii Opery Śląskiej. To efekt współpracy lokalnej instytucji kultury z miastem. Wszystko w ramach obchodów jubileuszu 770-lecia Bytomia. Z tej okazji, na najnowszą premierę w operze będą mogli wybrać się także ci, dla których wcześniej, z różnych przyczyn, było to po prostu niemożliwe.

Darmowe bilety do opery dla mieszkańców Bytomia

Kto pierwszy - ten lepszy. Do rozdania jest ponad 300 biletów na premierową operę Don Giovanni. I tak, na spektakle zaplanowane 14 i 15 czerwca 2024 o godz. 18:00 - do rozdania jest 80 wejściówek. (Po 40 na każdy dzień). Z kolei na 16 czerwca 2024, także godz. 18:00 - na chętnych czeka aż 225 miejsc. Darmowe bilety będą wydawane od jutra, 5 czerwca od godz. 9:00 do 15:00 w Biurze Promocji Bytomia. Każda osoba będzie mogła odebrać maksymalnie 2 sztuki.


Subskrybuj bytomski.pl

google news icon