Dawne Tesco się skurczy... a jednocześnie powiększy

Hala po hipermarkecie Tesco przy ulicy Chorzowskiej wciąż stoi pusta. To jednak ma się zmienić, ponieważ inwestor ma duże plany odnośnie tego obiektu.

Daniel Lekszycki
Tesco chorzowska

Mija już 1,5 roku od kiedy zamknięto Tesco w Łagiewnikach. Brytyjska sieć całkowicie wycofała się w Polski i odsprzedała sklepy swoim dotychczasowym konkurentom na naszym rynku. Większość z nich - w tym największe bytomskie Tesco - trafiło w ręce właściciela duńskich dyskontów Netto. Mniejsze hale przeszły już rebranding i działają pod nowym szyldem (np. w Rudzie Śląskiej-Goduli lub Tarnowskich Górach-Bobrownikach Śląskich), natomiast większe obiekty, które nie pasowały do formatu nowej sieci, po raz kolejny zmieniły właściciela.

Hipermarket Tesco przy ul. Chorzowskiej trafił do niemieckiej firmy Saller Polbau, zarządzającej kilkudziesięcioma obiektami w Polsce. Nowy właściciel ma poważne plany wobec tej nieruchomości. Budynek ma zostać częściowo rozebrany (bez naruszania części, w której zlokalizowany jest market budowlany Obi) i jednocześnie przebudowany w taki sposób, by wydzielić z niego 9 niezależnych lokali handlowych dostępnych bezpośrednio z zewnątrz. Największy z nich, przeznaczony na sklep samoobsługowy, ma mieć powierzchnię 2142 m2. Ponadto po przeciwnej stronie parkingu przewiduje się budowę nowego obiektu o powierzchni 5375 m2, w którym ma się znaleźć kolejnych 9 lokali handlowych.

W lipcu inwestor uzyskał decyzję środowiskową, natomiast we wrześniu 2022 r. otrzymał pozwolenie na budowę. Termin rozpoczęcia prac budowlanych nie został podany do publicznej wiadomości. Nie wiadomo też jeszcze jakie sklepy zostaną otwarte w tym miejscu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Elewacja Kwietniewskiego

Elewacja kamienicy przy Kwietniewskiego odsłonięta

Remont jednego z familoków dobiegł końca

Familok jak nowy. Kolonia Zgorzelec odzyskuje blask

Odnowione kamienice przy Dworcowej

Przebudowa Dworcowej: finał prac przy sieciach podziemnych

Budowa boiska polonii 01

Budowa nowego boiska Polonii przyśpieszy

Nowy projekt Bytomia

Ruszyła przebudowa Kwietniewskiego - szklany budynek wkrótce

Remont Zaułka

Najstarsza i... najwęższa ulica Bytomia przechodzi odnowę

EC Szombierki

EC Szombierki: wielkie plany i wielkie porażki ostatnich lat