Dlaczego woda z kranów jest mętna? Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne tłumaczy

Dziś, 23 września, niektórzy mieszkańcy mogą mieć problem z wodą. Ma to związek z pracami prowadzonymi na sieci wodociągowej. Co robić w przypadku utrudnień?

Bytom awaria wody

Zmętnienie wody w Bytomiu

Mieszkańcy naszego miasta zgłaszali problemy z wodą, która mogła wyglądać na brudną. Wiemy już, co jest przyczyną tej sytuacji. Jak podaje Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne, w związku z pracami na sieci wodociągowej Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów Katowice nastąpiło zmętnienie wody w dzielnicy Śródmieście. Aktualnie służby BPK płuczą sieć wodociągową.

Podobna sytuacja ma miejsce w Piekarach Śląskich, gdzie zmętnienie odnotowano w centrum miasta, na Osiedlu Wieczorka i Kozłowej Górze. Dla mieszkańców przygotowano beczkowozy z wodą pitną.

Problemy z wodą w Piekarach Śląskich. MPWiK uspokaja: "Nie ma powodów do obaw"

Co robić w przypadku awarii?

Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne wydało komunikat w sprawie trwających prac, które mogą wpłynąć na dostęp do wody w niektórych miejscach w Bytomiu.

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. z siedzibą w Katowicach informuje, iż w związku z rewitalizacją i odbudową częściowo nieczynnej linii kolejowej 182 Tarnowskie Góry - Zawiercie oraz przebudową magistrali DN 600 w Miasteczku Śląskim zachodzi konieczność czasowego fragmentarycznego jego wyłączenia. Prace związane z przebudową będą prowadzone od dnia 21.09.2022r. do dnia 30.11.2022r.. Jednocześnie informujemy, iż na czas wykonywania prac możliwe jest obniżone ciśnienie wody w terenach zasilanych z wodociągu DN 600 relacji SUW Bibiela - Piekary Śląskie. W przypadku utrudnień związanych z dostawą wody prosimy o bezpośredni kontakt z Dyspozytorem tel. 32/6038600 lub 32/6038601.

Co więcej, jak podało wczoraj BPW, 23 września trwa planowana przerwa w dostawie wody na ul. Kaczmarczyków. Utrudnienia mają zakończyć się do godziny 16:00.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon